Latvijas hokeja valstsvienība pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta pirmdien Rāvensburgā ar 2:3 zaudēja mājiniekiem vāciešiem. Izlases galvenajam trenerim Bobam Hārtlijam pēc pārbaudes spēlēm jāizvēlas hokejistus, ko pieteikt pasaules čempionātam, kas piektdien sāksies Ķelnē un Parīzē.

Vārtus Latvijai pēdējā pārbaudes spēlē guva Frenks Razgals un Lauris Dārziņš, bet par labāko komandā atzina Jāni Spruktu. Vāciešiem par labāko nosauca Frederiku Tifelsu, kurš iemeta divas ripas un asistēja trešo vārtu guvumā.

Latvijas izlase divreiz spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr pārbaudes spēļu sērijas noslēgumā palika zaudētājos.

Andrim Džeriņam pirmajā minūtē neizdevās labā situācijā vārtu priekšā atklāt rezultātu un, abām komandām piesardzīgi veidojot uzbrukumus, pirmajā trešdaļā šādu iespēju vairs nebija daudz. Otrās trešdaļas sākumā vārtsargu Daniju aus den Birkenu izrāvienā uz vārtiem neizdevās pārspēt Spruktam, vēlāk vairākumā savu iespēju palaida garām Dārziņš, savukārt vāciešiem ar veiksmes palīdzību izdevās atklāt rezultātu, realizējot skaitlisko pārsvaru.

Vācijas izlase atklāj rezultātu

Tifelsa no asa leņķa mestā ripa skāra aizsarga Artūra Kuldas nūju un ielidoja zem Ivara Punnenova sargāto vārtu pārliktņa.

Vāciešu pārsvars pieaug līdz 2:0

Otrā perioda vidū Punnenovu vārtos aizstāja Jānis Kalniņš, kura sargātajā cietoksnī ripa nonāca trešajā periodā. Ātrā vāciešu uzbrukumā Kalniņš nespēja glābt pēc Tifelsa metiena un rezultāts kļuva 0:2.

Razgals gūst Latvijai pirmos vārtus

Ielaiduši otros vārtus, Latvijas hokejisti sāka aktīvāk veidot uzbrukumus, un vienu tiem astoņas minūtes pirms mača beigām pēc Riharda Bukarta piespēles no tuvas distances noslēdza Razgals, tiekot pie karjerā pirmā vārtu guvuma valstsvienībā.

Vācijas hokejisti panāk 3:1

Cerības panākt izlīdzinājumu mazināja Deniss Zeidenbergs - ripa pēc viņa tāla metiena atrada ceļu vārtu apakšējā stūrī. Latvijas izlasei vēl bija piecas minūtes laika, lai izglābtos.

Dārziņš vēlreiz samazina rezultāta starpību līdz minimumam

Skaitliskā vairākuma izspēlē Kalniņu aizstāja laukuma spēlētājs un 70 sekundes pirms beigu svilpes Dārziņš samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Pēc pēdējām pārbaudes spēlēm Hārtlijam jāizvēlas sastāvu, ko pieteikt pasaules čempionātam. Pieteikumā varēs iekļaut trīs vārtsargus un 22 laukuma spēlētājus, bet uz pēdējām pārbaudes spēlēm Latvijas izlase devās ar trim vārtsargiem un 25 laukuma spēlētājiem - deviņiem aizsargiem un 16 uzbrucējiem.

Abu komandu iepriekšējā pārbaudes spēlē svētdien Bītigheimā Latvijas izlase uzvarēja pagarinājumā (4:3). Iepriekš pārbaudes spēlēs Latvijas hokejisti divreiz piekāpās Krievijas otrajai izlasei (0:5, 1:2), bet panākumus uz pusēm dalīja pret Baltkrieviju  (1:0, 0:3), Zviedriju (1:4, 4:3 pēcspēles metienos) un Franciju (2:1, 4:6).

Pasaules čempionāta grupā Ķelnē Latvijas izlasei pirmā pretim stāsies Dānija (6. maijā), kam sekos Slovākija (7. maijā) un Itālija (9.maijā). Vēlāk būs spēles arī pret Zviedriju (11. maijā), ASV (13.maijā) un Krieviju (15.maijā), bet apakšgrupu turnīrs 16. maijā noslēgsies ar spēli pret mājinieci Vāciju.