Intervija ar Mārtiņu Dzierkalu
Olimpiskais atlases turnīrs hokejā. Austrija - Latvija

Enerģijas pārpilnā Latvijas hokeja valstsvienība 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā ceturtdien "Arēnā Rīga" izcīnīja rezultatīvu un pārliecinošu uzvaru 8:1 pret Austrijas izlasi. Tomēr cīņa būs galā tikai svētdien, jo četru komandu konkurencē olimpisko ceļazīmi iegūs tikai turnīrā pirmo vietu ieguvusī komanda.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš guva divus vārtus un vienreiz rezultatīvi piespēlēja, nopelnot Latvijas izlasē mača labākā spēlētāja balvu. Haraldam Vasiļjevam atgriešanās valstsvienības galvenā trenera amatā izvērtās veiksmīga, jo mačs pret austriešiem nebūt nelīdzinājās komandas bālajam sniegumam zaudētajā pārbaudes spēlē pret Dāniju.

Nākamā spēle Latvijas valstsvienībai būs piektdien pret Japānu, bet svētdien būs jātiekas ar Vācijas hokejistiem. Abas spēles varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.

Pirmajā trešdaļā laukuma saimniekiem rezultatīvi bija Daugaviņš un Andris Džeriņš, savukārt otrajā periodā izcēlās Roberts Bukarts, atjaunojot divu vārtu pārsvaru. Daugaviņš guva arī savus otros vārtus un rezultāts kļuva 4:1, bet piekto ripu pirms pēdējā pārtraukuma iemeta Ronalds Ķēniņš. Trešajā periodā skatītāju skaļi atbalstītajā Latvijas izlasē izcēlās Miks Indrašis un Mārtiņš Dzierkals, kam tas bija pirmais vārtu guvums valstsvienībā, kā arī Rodrigo Ābols.

Rezultātu atklāja komandas kapteinis Daugaviņš 6.minūtē, bet Džeriņš skaitliskā mazākumā vēl sešas minūtes vēlāk panāca 2:0. Divu vārtu pārsvaru saglabāt gan neizdevās, jo savu iespēju trīs minūtes pirms pārtraukuma izmantoja Tomass Hundertfunds un rezultāta starpību samazināja.

Latvijas izlase maču sāka aktīvi un centās tikt pie ripas arī pretinieka zonā, taču arī austriešiem vairākas reizes izdevās nonākt metiena pozīcijā pie Kristera Gudļevska sargātajiem vārtiem.

Snaipera prasmes apliecināja Daugaviņš - saņēmis Mika Indraša piespēli iemetiena aplī, viņš ar tūlītēju metienu pārsteidza vārtsargu Davidu Kikertu.

Austrieši divreiz spēlēja vairākumā, taču tas viņiem maksāja otro vārtu zaudējumu. Latvijai spēlējot mazākumā, Lauris Dārziņš jau uzbrukuma zonā atstāja ripu Džeriņam, kurš izmantoja aizsargu pašķiršanos un precīzi trāpīja zem vārtu pārliktņa.

Nevērība savu vārtu priekšā, atstājot uz mirkli nepieskatītu Hundertfundu, mājiniekiem maksāja pirmo vārtu zaudējumu.

Abām komandām bija iespējas otrā perioda sākumā, un Austrijas vārtos vairākās epizodēs labi nospēlēja Kikerts.

Taču arī viņš bija bezspēcīgs perioda 6.minūtē pēc Roberta Bukarta metiena.

Kristapa Sotnieka triekto ripu atvairīja vārtu stabs, toties Daugaviņa spēcīgs metiens no zonas vidus ļāva vēl līdz perioda vidum panākt 4:1 pārsvaru. Teicama iespēja pāris minūtes pirms pārtraukuma bija Sotniekam, kurš pēc noraidījuma izrāvās viens pret Kikertu, tomēr vārtsargu nepārspēja, raidot ripu garām vārtiem.

Turpretim Ķēniņš pēc izrāviena pa kreiso malu trāpīja vārtu tuvajā augšējā stūrī.

Pēc divām trešdaļām Latvijas izlases pārsvars sasniedza itin komfortablu 5:1.

Tomēr Bukarts pēc otrā perioda Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komandai jāturpina spēlēt savu spēli un jācīnās līdz galam, kā arī jācenšas pēc iespējas vairāk turēt ripu pretinieku zonā.

Prāvais rezultāta pārsvars nemazināja Latvijas izlases apņēmību, un nepilnas četras minūtes pēc trešā perioda sākuma Indrašis līdz galam cīnījās vārtu priekšā un pārspēja Davidu Madleneru, kurš pēc pēdējā pārtraukuma vārtos aizstāja Kikertu.

Pie sava vārtu guvuma tika arī valstsvienības debitants Dzierkals, un rezultāta starpība kļuva graujoši pārliecinoša.

Trīs minūtes pirms spēles beigām Ābols Latvijas uzbrukumā izšķīrās mest pa vārtiem un ripa austriešu vārtos nonāca astoto reizi.

Jau vēstīts, ka grupā dienas pirmajā spēlē Vācijas izlase ar 5:0 bija pārāka par Japānu. Līdz svētdienai četras komandas izspēlēs apļa turnīru un uzvarētāji iegūs olimpisko ceļazīmi.