"Euro Ice Hockey Challenge" posmu Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā bez spilgtām zvaigznēm spēlējošā Latvijas hokeja valstsvienība, pie kuras stūres ir Kanādas speciālists Bobs Hārtlijs, noslēdza ar kulmināciju – maču pret mājiniekiem baltkrieviem. Uzvara nenāca viegli - Latvijas izlasei tikai pēcspēles metienos izdevās pārspēt baltkrievus ar 2:1. Līdz ar šo uzvaru Latvijas izlasei arī triumfs visā turnīrā.

Jau pirmajā spēles minūtē mājinieki dabūja aukstu dušu – vārtus guva Edgars Kulda. Kuldam drīz vien radās otra iespēja gūt vārtus, taču ripa neveiksmīgi pārlēca pāri nūjas lāpstiņai.

Edgars Kulda atklāj spēles rezultātu

Otrajā trešdaļā aktīvāk spēlēja Baltkrievijas izlase, lai gan ik pa brīdim arī Latvijas izlases spēlētāji pārbaudīja pretinieku vārtsargu modrību. Dažas minūtes līdz trešdaļas beigām Latvija pieļāva kļūdas aizsardzībā, ko meistarīgi izmantoja pieredzējušie pretinieku spēlētāji, un Vladimirs Denisovs izlīdzināja spēles rezultātu, atjaunojot intrigu.

Baltkrievija izlīdzina rēķinu

Trešo periodu abas valstsvienības iesāka gana piesardzīgi. Nosaidījumu gan nopelnīja Mārtiņš Dzierkals, kas ļāva pretiniekiem aktīvi doties uzbrukumā, bet vairākās epizodēs glābējs bija Latvijas valstvienības vārtsargs Jānis Auziņš.

Spēle turpinājās diezgan asi, komandām ik pa brīdim apmainoties noraidījumiem. Tomēr vārtus gūs pamatlaikā nevienai no izlasēm gūt neizdevās, un bija jāspēlē papildlaiks, kuru Latvijas valstsvienība iesāka vairākumā.

Papildlaiku Latvijas komanda iesāka ļoti aktīvi, taču vārtos negulēja arī pretnieku vārtsargs, un baltkrieviem izdevās izturēt mazākumu. Papildlaiks turpinājās, spēlējot trim pret trim, līdz Oskars Batņa nopelnīja noraidījumu, atstājot Latvijas izlasi mazākumā trīs pret četri.

Līdz papildlaika beigām bija plikušas vien 40 sekundes, bet Hārtlija trenētā komanda izturēja mazākumu, un spēles uzvarētāju vajadzēja noskaidrot pēcspēles metienos, kur veiksmīgākaja bija Latvijas izlase - sekmīgi izpildīja “bullīšus” Egīls Kalns un Rūdolfs Maslovskis.

Pēcspēles metienu sērija

Turnīru Latvijas izlase iesāka visai pārliecinoši – ceturtdien ar rezultātu 4:1 tika pieveikt Slovēnijas izlase, bet piektdien ar tādu pašu rezultātu 4:1 pierādīts pārākums arī pār Francijas valstsvienību.

Šajā izlasē ir tikai daži no ārzemēs spēlējošajiem hokejistiem – komandas kodolu veido Latvijas Virslīgas klubu spēlētāji.