HK "Mogo" piektdien Rīgā ar 3:1 pārspēja HK "Kurbads" hokejistus virslīgas finālsērijas pirmajā spēlē, kur intriga saglabājās līdz pēdējai minūtei, kad regulārās sezonas spēcīgākā komanda nostiprināja uzvaru ar trāpījumu tukšos vārtos. Latvijas čempionu trofeju iegūs komanda, kas sērijā uzvarēs četrās spēlēs.

"Kurbads" otrajā periodā atklāja rezultātu, toties mājinieki pēdējā trešdaļā guva trīs vārtus, ar ko pietika spraigai uzvarai sērijas startā.

Spēles videoapskats

Ātrā hokejā HK "Mogo" pirmajā trešdaļā vairāk uzbruka, tomēr abas komandas centās neiekrist aizsardzībā, un vārti palika neieņemti.

Intervija ar Krišu Lipsbergu

"Mogo" aizsargs Krišs Lipsbergs pārtraukumā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda mača sākumā ne uzreiz iejutās spēlē, taču vēlāk jau veicies labāk.

Toms Hartmanis atklāj rezultātu

Vārtsargs Henrijs Ančs otrajā trešdaļā vairākkārt glāba "Mogo" no vārtu zaudējuma, tomēr priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma ripa nonāca viņa sargātajos vārtos. Toma Bluka tālu metienu Ančs atvairīja, bet pie ripas vārtu priekšā tika Toms Hartmanis un savu iespēju izmantoja.

Intervija ar Tomu Hartmani

Hartmanis pēdējā pārtraukumā prognozēja, ka komandas arī atlikušajā mača laikā turpinās spēlēt piesardzīgi, jo kļūdas cena finālsērijā ir ļoti augsta. Savukārt par savu vārtu guvumu Hartmanis sacīja, ka gājis meklēt laimi vārtu priekšā.

Rustams Begovs panāk neizšķirtu

Tikai 26 sekundes pagāja pēc pārtraukuma, kad Rustams Begovs no aizvārtes trāpīja "Kurbada" vārtsargam Mārtiņam Raitumam pa muguru un rezultāts kļuva neizšķirts.

Mārtiņš Oskars Freimanis izvirza HK "Mogo" vadībā

Savukārt Mārtiņam Oskaram Freimanim septiņas minūtes vēlāk izdevās teicams metiens, ko Raitums nespēja tvert, un "Mogo" izvirzījās vadībā.

Andris Siksnis trāpa tukšos vārtos

"Kurbadam" nebija daudz iespēju panākt izlīdzinājumu, turklāt mača izskaņā tukšos vārtos trāpīja Andris Siksnis.

Intervija ar Mārtiņu Oskaru Freimani

Freimanis pēc uzvaras priecājās par komandas panākumu un solīja, ka nodzīs kuplo bārdu, ja HK "Mogo" kļūs par čempioniem.

Sērija turpināsies sestdien "Mogo" hallē - arī šo spēli tāpat kā pārējos finālsērijas mačus varēs redzēt tiešraidē LTV7 un lsm.lv.

HK "Kurbads" Latvijas čempionāta finālā spēlē ceturto gadu pēc kārtas, taču komanda allaž palikusi bez titula. HK "Mogo" par Latvijas čempioniem kļuva 2015.gadā, savukārt pērn uzvarējušais HK "Liepāja" šoreiz izstājās pusfinālā.