Kausa pasniegšana
LČ fināls hokejā 5.spēle. HK "MOGO" - HK "Kurbads"

HK "Kurbads" - HK "Mogo" Spēles momenti pamatlaikā

HK "Mogo" hokejisti svētdien Latvijas čempionāta fināla sestajā spēlē ar 2:1 viesos pagarinājumā uzveica HK "Kurbads" vienību un pēc trīs gadu pauzes izcīnīja čempionu kausu. Sērijas noslēguma mačā HK "Mogo" atguvās pēc nonākšanas zaudētājos un papildlaikā Kārlis Ozoliņš guva uzvaras vārtus.

Līdz šim vienīgo reizi Latvijas čempionātā HK "Mogo" uzvarēja 2014./2015.gada sezonā.

HK "Mogo" saņem čempionu kausu

Sērijā līdz četrām uzvarām HK "Mogo" bija pārāki ar 4:2.

Kārlis Ozoliņš gūst HK "Mogo" uzvaras vārtus

Uzvaras vārtus HK "Mogo" pagarinājuma 6.minūtē guva Kārlis Ozoliņš, no brīvas pozīcijas vārtu priekšā precīzi raidot ripu pēc Deivida Sarkaņa piespēles.

Intervija ar Kārli Ozoliņu pēc HK "Mogo" uzvaras

Pēc uzvaras Kārlis Ozoliņš intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka mačs prasīja daudz spēka, un pēc trešā perioda hokejists bijis tik noguris, ka pat nav sapratis, kur atrodas. Ozoliņš priecājās par komandas uzvaru un bija gandarīts, ka izdevās gūt izšķirošos vārtus.

Intervija ar Kasparu Saulieti

Par vērtīgāko spēlētāju (MVP) finālsērijā atzītais Kaspars Saulietis intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka ticis pie svarīgākās uzvaras karjerā, jo līdz šim allaž kaut kas pietrūka. "Parādījām raksturu, malači," komandu uzteica Saulietis.

Pirmās trešdaļas beigās rezultātu atklāja HK "Kurbads", toties sešarpus minūtes pirms otrā perioda noslēguma viesi atjaunoja neizšķirtu.

Mārcis Zembergs izvirza HK "Kurbads" vadībā

Vārtus dažas sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām "Kurbadam" guva Mārcis Zembergs, izmantojot viesu vārtsarga Henrija Anča kļūdu. Anča neveiksmīgā izgājienā no vārtiem pie ripas tika Lauris Rancevs un piespēlēja Zembergam praktiski tukšu vārtu priekšā.

Nervozā pirmajā trešdaļā tuvāk panākumam sākotnēji bija HK "Mogo", kam viens vārtu guvums netika ieskaitīts.

Tiesneši neieskaita HK "Mogo" vārtu guvumu

Divās epizodēs bija iesaistīts Kārlis Ozoliņš - vienu viņa metienu atvairīja vārtu stabs, bet pēc precīzā metiena ātrā uzbrukuma noslēgumā rezultāts nemainījās, jo tiesneši uzskatīja, ka vārtu priekšā ne pēc noteikumiem nospēlēja uzbrucējs Andris Siksnis.

Intervija ar Lauri Rancevu

HK "Kurbads" hokejists Lauris Rancevs pirmajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka laukumā ir spēkos ļoti līdzīgs hokejs, kurā iespējas ir abām komandām. Rancevs sacīja, ka HK "Mogo" vārtsargs Henrijs Ančs ir emocionāls hokejists, kam, zaudējot pārliecību par sevi, "Kurbadam" ir visas iespējas gūt uzvaru.

Kaspars Saulietis panāk HK "Mogo" izlīdzinājumu

Viesi otrajā periodā vairāk meklēja laimi uzbrukumā, taču pieļāva arī kļūdas, kas radīja labas iespējas "Kurbadam". Tomēr izlīdzinājumu HK "Mogo" izdevās panākt - ripa pēc tāla un spēcīga Kaspara Saulieša metiena ielidoja vārtu tīklā.

Intervija ar Kasparu Saulieti pēc 2.trešdaļas

Saulietis pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka vārtu guvums komandai bija svarīgs, jo pirmais periods "Mogo" izvērtās neveiksmīgs ar neieskaitītiem vārtiem un ielaistu ripu pēdējās sekundēs. Tādēļ otrajā periodā HK "Mogo" galvenais uzdevums bijis rezultātu līdzsvarot.

Ar lielāku enerģiju trešo trešdaļu aizvadīja HK "Mogo", tomēr rezultātā tas neatspoguļojās. "Kurbads" vairāk paļāvās uz iespējām, kas radās pēc pretinieku kļūdām, un pamatlaika izskaņā arvien bija neizšķirts 1:1.

Komandu treneru intervijas pirms spēles

Pirms sestās spēles HK "Mogo" galvenais treneris Igors Smirnovs intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandu gaida sarežģīts mačs, jo veselības problēmu dēļ nepiedalās aizsargi Agris Saviels un Bruno Bakanovs, kā arī uzbrucējs Rūdolfs Maslovskis. Tikmēr "Kurbada" galvenais treneris Aleksandrs Macijevskis pauda pārliecību, ka viss izdosies, jo viņa vadītā komanda ies laukumā cīnīties.