HK "Mogo" otrdien Vidzemes ledus hallē izcīnīja uzvaru 3:2 pār HK "Kurbads" virslīgas fināla trešajā spēlē. Sērijā līdz četrām uzvarām HK "Mogo" panāca 3:0 pārsvaru.

(papildināts ar video un intervijām)

Jau trešajā spēles minūtē, spēlējot vienādos sastāvos, vadībā izvirzījās “Mogo” – vārtus guva Krišs Lipsbergs.

Krišs Lipsbergs atklāj spēles rezultātu

Pēc dažām minūtēm uz noraidīto soliņa par spēles vilcināšanu tika apsēdināts “Mogo” spēlētājs Andrejs Smirnovs, pēc brīža viņam pievienojās Andrejs Lavrenovs. Izmantojot lielo vairākumu, “Kurbads” spēja izlīdzināt rezultātu, Sandim Zolmanis gūstot vārtus.

Sandis Zolmanis izlīdzina rezultātu

Taču jau pēc brīža, vēl spēlējot mazākumā, “Mogo” atkal izvirzījās vadībā – precīzs bija Jānis Ozoliņš.

Jānis Ozoliņš gūst vārtus

Ar to “Mogo” ofensīva nebeidzās – vēl pirms trešdaļas beigām pārsvaru palielināja Vladimirs Mamonovs.

Vladimira Mamonova vārtu guvums

Otrās trešdaļas sākumā “Kurbads” samazināja rezultāta starpību, Jurim Štālam precīzi raidot ripu Henrija Anča sargātajos vārtos. “Kurbads” turpināja uzbrukt “Mogo”, taču spēles rezultāts uz tablo šajā trešdaļā vairs nemainījās.

Jura Štāla gols

Pēc otrās trešdaļas “Mogo” spēlētājs Ronalds Cinks LTV atzina, ka “Kurbadam” šajā spēles nogrieznī bijis vairāk spēka, jo pirmajā komanda nav spējusi spēlēt tādu hokeju, kādu, iespējams, bija vēlējušies. Cinks norādīja, ka “Mogo” jūtas komfortablāk, ja ir iedzinējos, nevis tad, kad vadībā. “Kad esi iedzinējos, tad nav variantu, vienkārši ir jāmet,” norādīja spēlētājs.

Intervija ar Ronaldu Cinku

Trešajā trešdaļā spēle bija gana spraiga un interesanta, taču spēles rezultāts vairs nemainījās, un “Mogo” ir vairs tikai uzvaras attālumā no Latvijas čempiona titula.

“Mogo” spēlētājs Andris Siksnis pēc spēles LTV atklāja, ka izslēgšanas spēlēs vienmēr svarīgākais ir aizsardzība. Taču komanda, izvirzoties vadībā, sākusi pārāk daudz skriet uzbrukumā, ko izmantoja “Kurbads” un samazināja vārtu starpību līdz minimumam. “Labi, ka izdevās noturēt,” teica Siksnis.

Viņš vēlas, lai šī finālsērija beigtos ar četrām spēlēm, un nebūtu slikti “Mogo” līdzjutējus iepriecināt, izcīnot čempiona titulu pretinieku hallē.

Vērtējot “Kurbada” mājas spēļu arēnu, Siksnis norādīja, ka laukums ir lielāks, bet ledus kvalitāte sliktāka un sliktāks arī apgaismojums.

Intervija ar Andri Siksni

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē HK "Mogo" hokejisti piektdien savā laukumā bija pārāki ar 3:1, savukārt otrajā spēlē sestdien pēcspēles metienos uzvarēja ar 3:2.

HK "Kurbads" Latvijas čempionāta finālā spēlē ceturto gadu pēc kārtas, taču komanda allaž palikusi bez titula. HK "Mogo" par Latvijas čempioniem kļuva 2015.gadā, savukārt pērn uzvarējušais HK "Liepāja" šoreiz izstājās pusfinālā.