Latvijas čempionāts hokejā

HK Mogo : HK Kurbads 3:2. Andrejs Lavrenovs

Latvijas Čempionāta fināls hokejā. 1.spēle. HK MOGO - HK KURBADS

Latvijas Čempionāta fināls hokejā. 1.spēle. HK MOGO - HK KURBADS. Videoapskats

HK "Mogo" ceturtdien savā laukumā ar 3:2 pārspēja pašreizējos titula īpašniekus HK "Kurbads" spraigā pirmajā spēlē Latvijas hokeja čempionāta finālsērijā. Latvijas čempionu kausu iegūs komanda, kas sērijā izcīnīs četras uzvaras.

Pirmajās divās trešdaļās panākto 2:0 pārsvaru HK "Mogo" gan nenoturēja, tomēr trešajā periodā laukuma saimniekiem uzvaras vārtus guva Andrejs Lavrenovs.

Kaspara Saulieša intervija

HK "Mogo" hokejists Kaspars Saulietis pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka bija interesanta spēle, kurā visu izšķīra vienu vārtu pārsvars. Bet tas jau bija gaidāms, ka finālsērijā spēku samērs būs ļoti līdzvērtīgs, viņš piebilda. "Pirmais solis ir sperts, bet atslābināties nedrīkst," uzsvēra Saulietis.

Kaspars Saulietis izvirza HK "Mogo" vadībā

Mājiniekus pirmās trešdaļas vidū vadībā izvirzīja Saulietis, acīgāk nospēlējot Ulda Čalpas sargāto vārtu priekšā.

Renāra Demitera intervija pēc 1.trešdaļas

HK "Mogo" kapteinis Renārs Demiters pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka visu spēli jāspēlē agresīvi, bet rezultatīvāk jāpacenšas nospēlēt skaitliskā vairākuma realizēšanā. Laukuma saimnieki pirmajā periodā neizmantoja trīs pretinieku noraidījumus.

"Kurbadam" labu iespēju atjaunot neizšķirtu otrajā trešdaļā neizmantoja Jānis Straupe, savukārt HK "Mogo" nācās veikt vārtsarga maiņu - savainojumu guvušā Renāra Kazanova vietā stājās Henrijs Ančs.

Elviss Želubovskis panāk HK "Mogo" 2:0

Laukuma saimnieki spēja divkāršot pārsvaru, kad Elviss Želubovskis trīs minūtes pirms pārtraukuma vārtu priekšā ērti izmantoja teicamu Saulieša piespēli.

Jānis Sprukts samazina rezultāta starpību

Taču tukšā otrajā periodā nepalika arī HK "Kurbads" - brīvā vārtu stūrī no tuvas distances trāpīja Jānis Sprukts.

Jēkaba Rēdliha intervija pēc 2.trešdaļas

HK "Kurbads" aizsargs Jēkabs Rēdlihs pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka komandas spēlētāji par maz met pa vārtiem un par daudz pelna noraidījumus. Ir jāsakārto disciplīna, lai finālsērijā uz kaut ko pretendētu, piebilda pieredzējušais hokejists.

Mārtiņš Cipulis izlīdzina rezultātu

Tikai pusotra minūte "Kurbadam" bija vajadzīga, lai trešā perioda sākumā realizētu skaitlisko pārsvaru. Ripas izspēli ar trāpījumu vārtu augšējā stūrī noslēdza Mārtiņš Cipulis, panākot neizšķirtu 2:2.

Andrejs Lavrenovs gūst HK "Mogo" trešos vārtus

Neizšķirts gan noturējās neilgi, jo Andrejs Lavrenovs ar tālu un spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī vēlreiz izvirzīja vadībā HK "Mogo".

Pēdējās divas minūtes "Kurbads" spēlēja vairākumā, bet panākt izlīdzinājumu nepalīdzēja arī vārtsarga aizstāšana ar laukuma spēlētāju.

HK "Kurbads" pirmsspēles intervijas

HK "Kurbads" galvenais treneris Aleksandrs Macijevskis pirms finālsērijas sākuma intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka uzvarēs tie, kas vairāk gribēs, kam būs labāka attieksme un disciplīna. Komandā ir sīkas traumas, bet nevienam veselības problēmu dēļ nenāksies palikt malā. Arī HK "Kurbads" vārtsargs Uldis Čalpa nešaubās, ka finālsērijā izredzes ir abām komandām.

HK "Mogo" pirmsspēles intervijas

Savukārt HK "Mogo" galvenais treneris Igors Smirnovs uzskata, ka pretiniekiem ir spēcīga pirmā uzbrukuma maiņa un būs jādomā, kā pret to noturēties. Smirnovs cer, ka viņa vadītā komanda labi spēs parādīt sevi uzbrukumā. Tikmēr HK "Mogo" uzbrucējs Rihards Marenis sacīja, ka nevienam nebūs viegli, un labākās izredzes uzvarēt būs tiem, kas laukumā ne mirkli neatslābināsies.

Sērija turpināsies ar otro spēli regulārās sezonas uzvarētāju HK "Mogo" laukumā sestdien, savukārt "Kurbads" mājinieku lomā būs turpmākajos divos mačos 25. un 27.martā.