HK "Liepāja" sestdien Ogrē izcīnīja uzvaru 4:2 spēlē pret HK "Kurbads" hokejistiem un izvirzījās vadībā Latvijas čempionāta zelta finālsērijā. Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām liepājniekiem otrā uzvara pēc kārtas nodrošināja 2:1 pārsvaru.

Divus vārtus uzvarētājiem guva Egils Kalns, kurš pēc mača Latvijas Televīzijā atzina, ka HK "Liepāja" atšķirībā no pretiniekiem spēlē izmantoja savas iespējas, turklāt pēdējos vārtus izcīnīja ar spēku.

Ar ātriem vārtu guvumiem abas komandas apmainījās spēles sākumā. Juris Štāls ar metienu no vārti priekšas otrajā minūtē vadībā izvirzīja HK "Kurbads", izmantojot divu spēlētāju skaitlisko pārsvaru. Taču vairākuma izspēles turpinājumā mājinieki vārtus nevis guva, bet zaudēja. Pusotru minūti vēlāk Bruno Zabja tālu metienu no zilās līnijas neapturēja HK "Kurbads" vārtsargs Uldis Čalpa.

HK "Kurbads" uzbrucējs Gatis Gricinskis trešdaļas noslēgumā Latvijas Televīzijā atzina, ka abām komandām izdevās izmantot vieglas vārtu gūšanas iespējas, taču hokejists uzsvēra, ka turpinājumā cīņa būs smaga.

Otrās trešdaļas vidū mājinieki iekrita uz ātru pretuzbrukumu un Kalns vadībā jau izvirzīja liepājniekus. HK "Kurbads" izlīdzinājumu pēc vārtsarga Vadima Miščuka kļūdas panāca Artūrs Salija, tomēr neizšķirts noturējās tikai nepilnu minūti, līdz vēl vienu ātru liepājnieku uzbrukumu noslēdza Kalns.

HK "Liepāja" uzbrucējs Māris Diļevka pēc otrās trešdaļas sacīja, ka liepājnieki sagaidīja pretinieku kļūdas un rezultatīvi nospēlēja pretuzbrukumos.

Pēdējā trešdaļā abas komandas ilgstoši iespējas neizmantoja, līdz astoņas minūtes pirms spēles beigām ilgā spēka cīņā vārtu priekšā Romāns Ņekļudovs nodrošināja viesiem 4:2 pārsvaru.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē otrdien Liepājā ar 5:3 uzvarēja HK "Kurbads", bet nākamajā cīņā ar 3:2 pārāki bija liepājnieki un panāca izlīdzinājumu.

Cīņu par titulu pretendenti turpinās sērijā ceturtajā spēlē, kas svētdien notiks Ogrē un arī tiešraidē būs redzama LTV7. Čempionu zelta ieguvējus sērijā noskaidros ne vēlāk kā 9.aprīlī.

Savukārt cīņā par bronzas medaļām HK "Mogo" sestdien pretinieku laukumā ar 8:2 pārliecinoši pārspēja HK "Prizma" hokejistus un sērijā par 3.vietu panāca 2:1 pārsvaru. Lai nopelnītu bronzas medaļas, sērijā vajadzīgas trīs uzvaras.