Latvijas čempionāts hokejā

3.spēle. HK "Kurbads" - HK "MOGO". 3:1. Koba Jass

Latvijas čempionāta fināls hokejā

3.spēle. HK "Kurbads" - HK "MOGO". Spēles momenti

HK "Kurbads" pirmdien mājās ar 3:1 uzvarēja HK "Mogo" hokejistus un guva pirmo panākumu Latvijas čempionāta finālsērijā. Cīņā līdz četrām uzvarām vadību sērijā ar 2:1 gan saglabāja regulārās sezonas spēcīgākā komanda HK "Mogo".

Laukuma saimniekiem vārtus guva pieredzējušie Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts un Koba Jass. Rezultātu pirmajā trešdaļā atklāja HK "Mogo", taču otrajā periodā laukuma saimnieki pārņēma vadību un pēdējā spēles nogrieznī nostiprināja pārsvaru.

Intervija ar Tomu Bluku

HK "Kurbads" trešajā mačā bija nepieciešama uzvara, lai nepieļaut sāncenšu kritisku atrāvienu, un pērnā gada čempioniem izdevās saasināt intrigu sērijā. Uzvarētāju kapteinis Toms Bluks intervijā Latvijas Televīzijā pēc spēles teica, ka komandai nepatika pašu sniegums pirmajā trešdaļā, bet mača turpinājumā katrs apņēmīgi darīja savu darbu, lai izcīnītu uzvaru.

Rihards Marenis izvirza HK "Mogo" vadībā

Laukuma saimniekiem pirmās trešdaļas vidū neveiksmīgi izvērtās centieni realizēt skaitlisko vairākumu. Ripu pārtvēra Rihards Marenis un izrāvienā vienatnē pret "Kurbada" vārtsargu Uldi Čalpu izvirzīja HK "Mogo" vadībā.

Intervija ar Edgaru Branci

HK "Kurbads" uzbrucējs Edgars Brancis pēc pirmā perioda intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka komanda spēlēja pārāk pasīvi, bet pēc pārtraukuma jārada pretiniekiem lielāks spiediens.

Mārtiņš Cipulis panāk izlīdzinājumu

Jau pirmajā minūtē pēc pārtraukuma "Kurbads" panāca izlīdzinājumu - Mārtiņš Cipulis aizsniedzās līdz ripai vārtu priekšā un precīzi meta.

Jānis Sprukts izvirza HK "Kurbads" vadībā

Pāris minūtes pirms otrā pārtraukuma vienu vārtu pārsvaru jau ieguva HK "Kurbads". Jānis Sprukts divu pretinieku aizsegā precīzi trāpīja zem pārliktņa un viesu vārtsargs Henrijs Ančs nepaspēja noreaģēt.

Intervija ar Rihardu Mareni

HK "Mogo" uzbrucējs Rihards Marenis intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka viesi otrajā periodā pārāk daudz iesēdās aizsardzībā, kas pretiniekiem ļāva iegūt iniciatīvu. Perioda beigās bija jānospēlē vienkārši, taču tas neizdevās, tādēļ tika zaudēti vārti, sacīja Marenis. Viņš uzsvēra, ka trešajā periodā jācenšas uzspiest pretiniekiem savu spēli un jāiet uz vārtiem.

Koba Jass gūst HK "Kurbads" trešos vārtus

Tomēr arī trešā perioda sākums veiksmīgāks bija "Kurbadam" - pie vārtsarga atsistās ripas pirmais bija Koba Jass un nekavējās savu iespēju izmantot.

HK "Kurbads" un HK "Mogo" treneru komentāri pirms spēles

HK "Mogo" galvenais treneris Igors Smirnovs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka sērijā trešais mačs abām komandām ir ļoti svarīga spēle. HK "Mogo" ir iespēja nodrošināt būtisku pārsvaru, vai arī neveiksmes gadījumā sērijā praktiski viss sāksies no jauna, paskaidroja Smirnovs. Savukārt "Kurbada" galvenais treneris Aleksandrs Macijevskis pauda cerību, ka kapteiņa Toma Bluka atgriešanās sastāvā pēc vienas spēles izlaišanas dos komandai papildu stimulu.

Arī sērijā ceturtajā spēlē trešdien mājinieki būs HK "Kurbads" hokejisti, bet piektais mačs tā nepieciešamības gadījumā piektdien notiks HK "Mogo" laukumā.