HK "Kurbads" trešdien Ogrē ar 7:4 itin pārliecinoši pārspēja HK "Mogo" virslīgas fināla intriģējošā ceturtajā spēlē un sērijā līdz četrām uzvarām samazināja pretinieku pārsvaru līdz 3:1. Nākamo spēli komandas aizvadīs piektdien Rīgā, kur HK "Mogo" būs nākamā iespēja nodrošināt čempionu laurus.

Divus vārtus uzvarētājiem guva Rihards Remiņš, kurš abas reizes bija precīzs otrajā trešdaļā, kurā "Kurbada" hokejisti bija pārāki ar 4:0.

Spēles videoapskats

Lai gan "Mogo" vairākkārt samazināja deficītu līdz diviem vārtiem, vadību arvien noturēja laukuma saimnieki.

HK "Kurbads" aizsarga Renāra Valtera pēcspēles intervija

"Kurbada" hokejists Renārs Valters pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka nedrīkst doties laukumā nokārtu galvu. Komanda mačā izturēja lielo sodu un nesalūza, turklāt pacietīgi nospēlēja līdz pēdējai minūtei, viņš teica.

Juris Upītis izvirza HK "Kurbads" vadībā

Laukuma saimniekus četrarpus minūtes pirms pirmā pārtraukuma vadībā izvirzīja Juris Upītis, kurš atrada ripai ceļu vārtos starp HK "Mogo" vārtsarga Henrija Anča kājsargiem.

Andrejs Lavrenovs panāk "Mogo" neizšķirtu

Izlīdzinājumu "Mogo" pretuzbrukumā panāca Andrejs Lavrenovs, kad līdz trešdaļas beigām bija palikušas tikai piecas sekundes.

HK "Kurbads" hokejista Hārdija Parādnieka intervija

HK "Kurbads" aizsargs Hārdijs Parādnieks pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka ir nepatīkami ielaist vārtus pēdējās perioda sekundēs, taču uzsvēra, ka nav zaudēts ne spēlē, ne visā finālsērijā.

Daniels Riekstiņš gūst traumu sadursmē ar Kobu Jasu

Ilgāka pauze spēlē bija otrajā trešdaļā, kad sadursmē ar mājinieku Kobu Jasu savainojumu guva HK "Mogo" spēlētājs Daniels Riekstiņš, kuru no laukuma aizveda nestuvēs. Jasu noraidīja līdz spēles beigām.

Jānis Straupe panāk "Kurbadam" 2:1 pārsvaru

Asumi sekoja vēl vairākās epizodēs, līdz Jānis Straupe paša iesāktā uzbrukumā pielaboja ripas lidojumu vārtu priekšā un atguva vadību "Kurbadam".

Toms Bluks palielina "Kurbada" pārsvaru līdz 3:1

Rezultatīvas laukuma saimniekiem izdevās otrā perioda beigas. Vispirms "Kurbada" pārsvaru nostiprināja kapteinis Toms Bluks, ar trāpījumu vārtu apakšējā stūrī noslēdzot lielā skaitliskā vairākuma izspēli.

Rihards Remiņš gūst "Kurbada" ceturtos vārtus

Laukuma saimnieku ofensīvu minūti vēlāk turpināja Rihards Remiņš, gūstot ceturtos vārtus, pēc kuriem Anču vārtos aizstāja Renārs Kazanovs.

Remiņš panāk "Kurbadam" jau 5:1

Drīz vien pēc vārtu priekšā atstātā Remiņa metiena kapitulēja arī Kazanovs, "Kurbada" pārsvaram sasniedzot jau pārliecinošu 5:1.

Remiņa intervija pēc otrās trešdaļas

Remiņš pārtraukumā pauda pārliecību, ka četru vārtu pārsvars būs pietiekams, lai nosargātu uzvaru.

Edgars Kurmis gūst "Mogo" otros vārtus

Savukārt trešā perioda sākumā "Mogo" divus vārtus ātri atspēlēja - vispirms vairākumā Edgars Kurmis vārtos trāpīja ar rikošetu no vārtsarga Ulda Čalpas muguras.

Rustams Begovs samazina rezultāta starpību līdz 3:5

Pēc Čalpas kļūdas Rustams Begovs samazināja "Mogo" deficītu līdz diviem vārtiem.

Toms Zeltiņš atjauno "Kurbadam" trīs vārtu vadību

Tomēr sērijas favorītu cerības uz vēl vienu atspēlēšanos piebremzēja Toms Zeltiņš, kad "Kurbads" uzbrukumu izspēlēja līdz metienam teju tukšos vārtos.

Andris Siksnis saglabā "Mogo" cerības ar ceturtajiem vārtiem

"Mogo" cerības gan nebija zudušas - Andris Siksnis vēlreiz sadeldēja rezultāta starpību līdz diviem vārtiem.

Bruno Zabis vēl iemeta ripu tukšos "Mogo" vārtos.

Arī piektdienas spēli tāpat kā pārējos finālsērijas mačus varēs redzēt tiešraidē LTV7 un lsm.lv.

Jau vēstīts, ka HK "Mogo" hokejisti bija pārāki pirmajās trijās finālsērijas spēlēs.

HK "Kurbads" Latvijas čempionāta finālā spēlē ceturto gadu pēc kārtas, taču komanda allaž palikusi bez titula. HK "Mogo" par Latvijas čempioniem kļuva 2015.gadā, savukārt pērn uzvarējušais HK "Liepāja" šoreiz izstājās pusfinālā.