Gatis Gricinskis
Frenks Razgals

Pārbaudes spēle hokejā. Latvija - Krievija. Videoapskats

Latvijas hokeja izlase svētdien, nodemonstrējot visai skatāmu un baudāmu spēli, ar 1:2 piekāpās Krievijas olimpiskajai izlasei, liecina organizatoru informācija. Beidzot arī Latvijas hokejisti parādīja zobus, un šoreiz arī vārtu guvums, ar kuru izcēlās Edgars Kulda.

Gatim Gricinskim šī bija debija Latvijas izlasē, un sarunā ar LTV viņš neslēpa, ka sapnis ir spēlēt valstsvienībā. “Galvenais ir izpildīt savu uzdevumu un nekļūdīties, tad viss būs kārtībā,” vēl pirms spēles teica Gricinskis.

Savukārt Frenks Razgals atklāja, ka pēc sestdienas spēles neglītā zaudējuma galvenais treneris Bobs Hārtlijs bija mierīgs. “Neizpildījām trenera uzdevumu līdz galam, tāpēc arī tāds rezultāts,” sestdienas zaudējumu ar 0:5 komentēja spēlētājs.

Šoreiz spēles rezultāts tika atklāts jau desmitajā minūtē – vairākumu izmantoja Zahars Arzamatsevs.

Pirmie vārti Krievijas izlases labā

Pēc minūtes un 20 sekundēm Krievijas olimpiskā izlase guva jau otros vārdus – iespēju ripu raidīt Ivara Punnenova sargātajos vārtos nelaida garām Antons Burdasovs.

Otrie vārti Krievijas izlases labā

Trešdaļa noslēdzās ar kautiņu – Māris Bičevskis steidzās aizstāvēt komandas biedru Miku Indraši un nopelnīja noraidījumu līdz spēles beigām.

Māris Bičevskis aizstāv komandas biedru un lauž spēles gaitu

“Tīri kājai trāpīja, nebija tik sāpīgi,” epizodi, kuras dēļ izcēlās kautiņš, komentēja Indrašis, norādot, ka tiesnesis šo brīdi nav pamanījis. Bet par Bičevski Indrašis teica: “Māris “molodčiks”, paldies, ka aizstāvēja.”

Intervija ar Miku Indraši

Otrā trešdaļa vairāk noritēja jau Latvijas izlases zīmē, kas steidzās uzbrukumos, taču rezultāts uz spēles tablo nemainījās.

Pēc otrās trešdaļas debitants Georgs Golovkovs neslēpa, ka viņu pārņēmušas foršas sajūtas. Par spīti tam, ka ripa bija trāpījusi pa seju un savainota mēle.

Intervija ar Georgu Golovkovu

Šo spēli no malas skatījās Jēkabs Rēdlihs, norādot, ka pēc sestdienas spēles Latvijas izlase ir pielikusi agresivitātē un vairāk iet uz vārtiem. “Vakar bijām apjukuši, lēnām iešūpojāmies,” komentēja Rēdlihs, norādot, ka labi, ka šīs ir pārbaudes spēles. “Jānotic un jādara, jādara, jādara, un kādreiz jau būs,” piebilda aizsargs.

Intervija ar Jēkabu Rēdlihu

Runājot par Hārtliju, Rēdlihs teica, ka viņš ir pieredzējis treneris un zina, ko dara. “Viņš negrib pakļauties mūsu hokejam, bet grib pārliecināt, ka tas hokejs, ko viņš piedāvā, nesīs rezultātu,” pauda aizsargs, piebilstot, ka spēles rezultāts viņu neuztrauc.

Arī trešajā trešdaļā neiznāca bez sadursmēm – izplūcās Artūrs Kulda un Andrejs Svetlakovs.

Spēles 54. minūtē beidzot notika tas, ko visa hokeja sabiedrība jau sen bija gaidījusi – pirmie vārti Hārtlija trenētajai izlasei, un tos guva Edgars Kulda, samazinot jau spēles rezultātu līdz minimumam. Zīmīgi, ka spēles protokolā vārtu guvums tika ierakstīts vecākā brāļa kontā, taču Artūrs tikmēr vēl izcieta sodu par rupjību.

Edgara Kuldas vārtu guvums

Spēles noslēgumā Latvijas izlase visai intensīvi uzbruka, radot patiesi bīstamus momentus. Pašā spēles noslēgumā Krievijas izlasei noraidījums par skaitliskā sastāva pārkāpumu un Latvijas izlase, skanot skaļam līdzjutēju uzmundrinājumam, turpināja uzbrukt, taču izlīdzināt spēles rezultātu vairs nepaguva.

Pēc spēles atkal simboliskie pēcspēles metieni, kur atkal gavilēja Latvijas izlases fani, jo Punnenovs stabili stāvēja vārtos, bet Gintam Meijam izdevās realizēt savu iespēju.

Pēcspēles metieni

Pēc spēles Meija LTV atzina, ka pirmā trešdaļa vēl bijusi no sestdienas spēles, bet divi pēdējie periodi jau bijuši daudz labāki. “Mēs lēnām sākam saprast, kur jādodas, kur jāiet, un kļūst vieglāk. Tāpēc arī tā spēle aiziet,” teica Meija. Viņaprāt, Bičevska kautiņš deva lūzumu un pacēla visu komandu.

Intervija ar Gintu Meiju

Jau domājot par nākošajām pārbaudes spēlēm, Meija atzina, ka vēl daudz jāstrādā pie niansēm. Vairāk ir jāiet uz vārtiem, jāmet un jāuzvar.

Jau nākamās nedēļas beigās Latvijas izlase aizvadīs pārbaudes spēles Daugavpilī, krustojot nūjas ar Baltkrievijas hokejistiem.

Pasaules čempionāts hokejā maijā risināsies Ķelnē un Parīzē, Latvijas izlase spēles aizvadīs Ķelnē, cīnoties par uzvarām pār Dānijas, Slovākijas, Itālijas, Zviedrijas, ASV, Krievijas un Vācijas izlasēm.