Pēcspēles metieni
Jānis Kalniņš

Pārbaudes spēle hokejā. Latvija - Krievija. Videoapskats

Boba Hārtlija kā Latvijas izlases galvenā trenera debijas spēlē valstsvienība piekāpās Krievijas olimpiskajai vienībai ar rezultātu 0:5, liecina organizatoru informācija. Tā ir tikai pirmā no desmit pārbaudes cikla spēlēm pirms pasaules čempionāta, kas sāksies pēc nepilnām sešām nedēļām Ķelnē.

(papildināts ar video)

“Normāla spēles dienas sajūta,” tā pirms pārbaudes spēles savu noskaņojumu raksturoja viens no izlases asistentiem Lauris Dārziņš. Viņš neslēpa – pēc šīs spēles parādīsies pirmie video ieraksti, pēc kuriem tad arī varēs redzēt, ko izlase dara nepareizi.

Spēlē piedalījās arī Kaspars Daugaviņš, taču ne uz ledus – hokejists vēl joprojām atgūstas pēc rokas traumas –, bet gan aiz spēlētāju soliņa, pildot kapteiņa pienākumus, stāvot līdzās treneriem.

Krievijas olimpiskā izlase savu pārākumu uzskatāmi parādīja jau pirmajā trešdaļā. 14. minūtē, izejot vienam pret vienu pret Latvijas izlases vārtsargu Jāni Kalniņu, pirmos vārtus guva Antons Burdasovs.

Antona Burdasova vārtu guvums

Bet nepilnas četras minūtes pirms trešdaļas beigām ar vārtu guvumu izcēlās Ivans Telegins.

Ivana Telegina vārtu guvums

Filips Buncis LTV pēc pirmās trešdaļas atzina, ka vienmēr priecājas spēlēt izlasē un noskaņoties spēlei viņam palīdzējuši citi izlases spēlētāji. Iepriekš Buncis pauda, ka jau 3. aprīlī dosies atpakaļ uz ASV, taču tagad vairs tik pārliecināts par to nebija.

Intervija ar Filipu Bunci

Roberts Bukarts, kurš nule ieradies Latvijā no Čehijas, atzina, ka vēl nav gatavs uzsākt trenēties kopā ar izlasi, taču drīz ir gatavs pievienoties treniņnometnei.

Intervija ar Robertu Bukartu

Runājot par Latvijas izlases spēli, Bukarts izteicās, ka galvenais nav rezultāts, bet gan pats spēles process. Kļūdas ir un būs, tagad esot galvenais tās labot.

Otrajā trešdaļā ar vārtu guvumu izcēlās Sergejs Šumakovs, izvirzot savu komandu vadībā jau ar trīs vārtu starpību.

Krievijas izlasei trešie vārti

Pēc nepilnām trim minūtēm ripa Kalniņa sargātajos vārtos ieslīdēja vēlreiz – arī šoreiz gola autors Šumakovs.

Šumakova otro vārtu guvums

Bet nepilnas četras minūtes līdz trešdaļas beigām Kalniņu apspēlēja Anatolijs Goliševs.

Goliševa vārtu guvums

Pēc otrās trešdaļas Ralfs Freibergs LTV atzina, ka puišiem ir smagas kājas. Taču, lai arī rezultāts jau graujošs, puiši negrasoties padoties un turpinās mācīties no kļūdām. “Mēs zinām, ka šodien kļūdāmies daudz,” norādīja Freibergs, piebilstot, ka Hārtlijs vēl nav uz puišiem pacēlis balsi.

Intervija ar Ralfu Freibergu

Trešajā trešdaļā Latvijas hokejistiem beidzot bija iespēja ieiet Krievijas izlases aizsardzības zonā. Pašās spēles beigās uzbrukumā devās Dārziņš, taču ripa neieslīdēja Andreja Karejeva sargātajos vārtos.

Pēc spēles treniņa nolūkos izlases sacentās soda metienos. No Latvijas hokejistiem veiksmīgs “bullīšos” bija Miks Indrašis.

Kalniņš, kurš, lai gan ielaida piecus vārtus, tomēr bija nesatricināms pēcspēles metienos, LTV atzina, ka sajūtas nav patīkamas: “Būs no kā mācīties visai komandai.” Viņaprāt, attaisnojumu nenoķertajām ripām nav. “Kājas vajag garākas,” ironizēja vārtsargs.

“Bullīši laikam iet, bet tas arī viss,” pēc spēles savu sniegumu rezumēja Kalniņš, norādot, ka treneris analizēs spēles video, un svētdien sniegums būs jāuzlabo.

Nākošo pārbaudes spēli Latvijas izlase aizvadīs jau svētdien, atkal cīnoties ar Krievijas olimpisko izlasi - šo spēli varēs redzēt tiešraidē LTV7. Bet jau nākamās nedēļas nogalē dosies uz Daugavpili, kur cīnīsies ar Baltkrievijas hokejistiem.