Lielākoties no virslīgas līdervienības "Zemgale/LLU" spēlētājiem nokomplektētā Dienvidu komanda pirmdien Liepājā uzvarēja Latvijas hokeja Zvaigžņu spēlē, kas risinājās miniturnīra formātā. Par vērtīgāko spēlētāju atzina uzvarētāju vārtsargu Rihardu Cimermani.

Dienvidu komanda uzvarēja visās trijās minispēlēs, apsteidza Ziemeļu, Rietumu un Austrumu vienības, un saņēma 1000 eiro naudas balvu.

Dienvidu un Ziemeļu komandu spēles videoapskats

Pirmajā spēlē Dienvidi ar 3:1 pārspēja Ziemeļus. Plašums uz ledus un Zvaigžņu pasākumiem raksturīgais stils bez spēka spēles ļāva hokejistiem gandrīz nepārtraukti nonākt labās metienu pozīcijās, ar ko gan ilgu laiku bija par maz, lai atklātu rezultātu. Tikai otrā puslaika sākumā Niklāvs Birovs viens pret vienu pārspēja Ziemeļu vārtsargu Henriju Anču. Ziemeļi atbildēja ar Andra Sikšņa precīzu metienu, tomēr Birovs pēdējā minūtē nodrošināja uzvaru Dienvidiem, kam Viktors Lobačovs paspēja gūt arī trešos vārtus.

Niklāvs Birovs par Zvaigžņu spēli

"Zemgale/LLU" uzbrucējs Birovs intervijā LTV pastāstīja ir lieliski uzspēlēt Zvaigžņu spēlē, lai arī tā vairāk ir izklaide.

Austrumu un Rietumu komandu spēles videoapskats

Austrumi guva pārliecinošu uzvaru 4:2 pret Rietumu komandu.  Austrumi spēlē pret liepājnieku plaši pārstāvēto Rietumu komandu ātrāk izvirzījās vadībā - precīzs bija Bruno Zabja metiens. Nazarovs izgājienā pret austrumnieku vārtsargu Mārtiņu Raitumu panāca 1:1, tomēr labāk savas iespējas prata izmantot Austrumu komanda, kam divreiz izcēlās Mārtiņš Gipters un precīzs bija arī Romāns Glazkovs. Mājinieki spēja vien atbildēt ar Valtera Freija trāpīgu metienu.

Mārtiņš Raitums par Zvaigžņu spēli

Austrumu un HK "Kurbads" vārtsargs Mārtiņš Raitums atzina, ka spēle izvērtās diezgan jautra, un arī pašam gribējies tikt pie vārtu guvuma.

Rietumu un Austrumu komandas ātruma stafetē

Ziemeļu un Dienvidu komandas ātruma stafetē

Pēc pirmajām spēlēm meistarības konkursā ātruma stafetē labākie bija Ziemeļu komandas hokejisti, duelī pret Dienvidiem finišējot pēc 47,07 sekundēm.

Metienu precizitātes konkurss

Metienu precizitātes konkursā uzvarēja Austrumu un HK "Kurbads" uzbrucējs Bruno Zabis, visos mērķos trāpot 7,28 sekundēs.

Rietumu un Ziemeļu komandu spēles videoapskats

Rietumu komanda pirmo uzvaru nodrošināja pret Ziemeļiem - 5:2. Vjačeslavs Minajevs izvirzīja Rietumus vadībā, Raimonds Vilkoits rezultātu izlīdzināja. Uz Māra Diļevkas trāpījumu Ziemeļu komandā atbildēja Elviss Želubovskis, taču precīzs bija Oskars Grigulis, Freijs un Diļevka, nodrošinot uzvaru Rietumiem.

Oskars Grigulis par Zvaigžņu spēli

Pirmās līgas komandas "Venta 2002" hokejists Grigulis atzina, ka ļoti labi jūtas komandā, kur visi pārējie ir liepājnieki.

Dienvidu un Austrumu komandu spēles videoapskats

Dienvidi - Austrumi 5:1. Divreiz precīzs bija Rinalds Rosinskis, izcēlās arī Viktors Lobačovs un Juris Bērziņš, nodrošinot jau četru vārtu pārsvaru dienvidniekiem. Otrajā puslaikā vēlreiz trāpīja Bērziņš, bet Oļegs Šišļaņņikovs realizēja soda metienu un rezultāta starpību samazināja.

Haralds Vasiļjevs par Zvaigžņu spēli

Dienvidnieku komandas galvenais treneris Haralds Vasiļjevs uzsvēra, ka galvenais šādā pasākumā ir sagādāt prieku, un tieši par to viņš uzteica savus hokejistus.

Spēcīgākā metiena konkursa papildkārta

HK "Liepāja" un Rietumu pārstāvis Ralfs Grīnbergs divreiz pēc kārtas ar sasniegtu 91 jūdzi stundā kļuva par spēcīgākā metiena konkursa uzvarētāju. Tiesa, viņš to panāca tikai papildu sērijā pret Mārtiņu Gipteru.

Soda metienu konkurss

Savukārt soda metienos žūrijas augstāko novērtējumu izpelnījās Rietumu komandas HK "Liepāja" hokejists Kārlis Ozoliņš.

Ziemeļu un Austrumu komandu spēles videoapskats

Ziemeļi pie uzvaras 4:1 vēl tika spēlē pret Austrumu izlasi. Uzvarētājiem jau pirmajā puslaikā izcēlās Raimonds Vilkoits, Krišs Lipsbergs, Elviss Želubovskis. Austrumiem vienīgos vārtus guva Romāns Glazkovs, turpretim Ziemeļiem mača izskaņā ar vārtu guvumu izcēlās vārtsargs Henrijs Ančs.

Raimonds Vilkoits par Zvaigžņu spēli

Vilkoits pēc uzvaras atzina, ka negribējās pārāk nopietni plēsties par uzvaru, un vajadzēja uzspēlēt draudzīgākā noskaņā.

Pēdējā mikromačā Dienvidi ar 6:1 bija pārāki par Rietumiem. Romāns Ņekļudovs un Vitālijs Hvorostiņins ātri panāca Dienvidiem 2:0 pārsvaru, ko pēc pārtraukuma nostiprināja Bērziņš. Ozoliņš vēl samazināja rezultāta starpību pirms ripu jau tukšos vārtos raidīja Elvis Kaimiņš, kā arī precīzi bija Rinalds Rosinskis un Viktors Lobačovs.

Četru komandu miniturnīrs risinājās tādā pašā formātā kā Nacionālās hokeja līgas (NHL) Zvaigžņu spēle. Katrā komandā tika iekļauti 10 hokejisti no virslīgas un pirmās līgas klubiem, bet laukumā vienlaicīgi katrai vienībai bija trīs laukuma spēlētāji. Katra spēle ilga divus puslaikus pa sešām minūtēm.

Zvaigžņu komandu sākumsastāvus noteica līdzjutēju balsojumā, turpretim citus dalībniekus izvēlējās klubu treneri.