Arvien tuvākā pasaules čempionāta gaidās Latvijas hokeja izlase piektdien "Arēnā Rīga" ar 2:1 uzvarēja ierasti sīksto sāncensi Franciju pārbaudes spēlē. Uzvaras vārtus iemeta pēc savainojuma izlasē atgriezies Kaspars Daugaviņš, kuru atzina par labāko uzvarētāju sastāvā.

Vārtus Latvijai guva arī Miks Indrašis. Abas komandas vēlreiz tiksies sestdien.

Kaspars Daugaviņš gūst uzvaras vārtus

Viesi drīz pēc mača sākuma atklāja rezultātu, bet izlīdzinājumu laukuma saimnieki panāca trešajā periodā, realizējot lielo skaitlisko vairākumu. Savukārt Daugaviņš otrā perioda vidū uzvaras vārtu guvumā bija precīzs pretuzbrukumā.

Francijas izlase atklāj rezultātu

Enerģiskā spēles sākumā ātru izrāvienu neizdevās realizēt Mikam Indrašim, turpretim francūži trešajā minūtē atbildēja ar Olivjē Dames-Malkas metienu no zilās līnijas, un Nikolasa Rica pielaboto ripu spēlētāju aizsegtais vārtsargs Elvis Merzļikins nenotvēra.

Intervija ar Rihardu Bukartu

Uzbrucējs Rihards Bukarts pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā (LTV) teica, ka francūžiem izdevās ātri iemest vārtus, bet perioda turpinājumā dominējuši laukuma saimnieki, kam uzvara mačā ir ļoti nepieciešama.

Intervija ar Edgaru Kuldu

Edgars Kulda pārtraukumā LTV sacīja, ka valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs prasa labi nospēlēt vārtu priekšā, kas nepieciešams, lai pārspētu pretinieku vārtsargu. Sastāva rotācijas dēļ uzbrucējs šajā spēlē gan palika skatītājos.

Abas komandas otrajā trešdaļā nereti ļāvās atklātam hokejam un uzbrukumi sekoja no vieniem vārtiem uz otriem. Tomēr rezultatīva triecienu noslēguma pietrūka.

Intervija ar Jāni Jaku

Aizsargs Jānis Jaks otrajā pārtraukumā intervijā LTV atzina, ka, iespējams, vēl aktīvāk jādarbojas vārtu priekšā, lai beidzot iedabūtu ripu tīklā.

Miks Indrašis panāk neizšķirtu

Francūžiem ielaistus vārtus maksāja trešā perioda sākumā sapelnītie noraidījumi. Divu spēlētāju pārsvaru vārtu guvumā pārvērta Indrašis, kurš raidīja vārtos no pārliktņa atlēkušo ripu.

Savukārt perioda vidū Daugaviņš ātrā uzbrukumā pats izkārtoja sev metienu no vārtu priekšas un pārspēja viesu vārtu vīru Florianu Ardī.

Pēcspēles metienu sērija

Pēc mača neatkarīgi no rezultāta aizvadītajā "bullīšu" sērijā Latvijas hokejisti bija pārāki ar 3:2 - rezultatīvi bija Lauris Dārziņš, Daugaviņš un Roberts Bukarts.

Intervija ar Elvi Merzļikinu

Vārtsargs Merzļikins pēc spēles LTV pastāstīja, ka juties mierīgs un gatavs cīnīties par uzvaru.

Klātienē spēli noskatījās 4800 līdzjutēju.

Spēles videoapskats

Abu komandu spēle sestdien sāksies plkst. 17, un tiešraidē tā būs redzama LTV7 un lsm.lv.

Kaspars Daugaviņš par atgriešanos sastāvā

Kapteinis Daugaviņš izlasē aizvadīja pirmo pārbaudes spēli pēc rokas lūzuma dziedēšanas. Viņš pastāstīja, ka terapija bijusi gana efektīva, un roka darbojas daudz labāk nekā vēl nesen ārstēšanās procesā.

Latvijas izlases ģērbtuvēs pirms spēles

Līdzšinējās pārbaudes spēlēs Latvijas hokejisti divreiz piekāpās Krievijas otrajai izlasei (0:5, 1:2), bet panākumus uz pusēm dalīja pret Baltkrieviju  (1:0, 0:3) un Zviedriju (1:4, 4:3 pēcspēles metienos).

Latvijas un Francijas hokeja izlases oficiālās spēlēs līdz šim tikās 41 reizi, 40 no tām pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Latvijas izlasei bija izdevies izcīnīt 24 uzvaras, Francija guva 13 panākumus, bet četras spēles beidzās neizšķirti. Taču līdz šim pēdējās piecās spēlēs pret Franciju vienīgo uzvaru Latvijas izlase guva pērn novembrī (6:0).

Rīgā abas valstsvienības aizvadīja 20. spēli – iepriekš 13 reizes uzvaru izcīnīja Latvija, četras reizes - Francija, kā arī divreiz fiksēti neizšķirti. Ar Francijas izlasi Latvija "Arēnā Rīga” pēdējo reizi tikās 2015. gada martā, piedzīvojot divus zaudējumus divās dienās. Pasaules čempionātos piecās savstarpējās spēlēs četras uzvaras guva Latvija, bet Francija vienīgo uzvaru nodrošināja pēcspēles metienos 2015. gada čempionātā Prāgā. Ne mazāk nopietnās cīņās olimpiskās kvalifikācijas turnīros abas valstsvienības tikās divas reizes. Pirmajā tikšanās reizē Klāgenfurtē (Austrijā) 2001. gadā spēle noslēdzās neizšķirti (1:1), turpretim 2013. gadā Rīgā Latvija piedzīvoja zaudējumu papildlaikā (2:3).

Pirms došanās uz pasaules čempionātu Latvijas valstsvienība aizvadīs arī divas pārbaudes spēles pret Vāciju viesos 30.aprīlī un 1.maijā. Pasaules čempionāta grupā Ķelnē Latvijas izlasei pirmā pretim stāsies Dānija (6. maijā), kam sekos Slovākija (7. maijā) un Itālija (9.maijā). Vēlāk būs spēles arī pret Zviedriju (11. maijā), ASV (13.maijā) un Krieviju (15.maijā), bet apakšgrupu turnīrs 16. maijā noslēgsies ar spēli pret mājinieci Vāciju.