Vašingtonas «Capitals» hokejisti vēsturiski sasniedz Stenlija kausa finālu

Vašingtonas "Capitals" Austrumu konferences fināla izšķirošajā septītajā spēlē trešdien viesos ar 4:0 pārspēja Tampabejas "Lightning" vienību un iekļuva Stenlija kausa finālā, kur tiksies ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) Rietumu konferences spēcīgāko klubu Vegasas "Golden Knights", liecina organizatoru informācija.

Finālā Vašingtonas klubs spēlēs pirmo reizi pēdējos 20 gados, turklāt pirmoreiz izšķirošajā duelī par Stenlija kausu piedalīsies 13 gadus NHL spēlējošā "Capitals" superzvaigzne Aleksandrs Ovečkins. Līdz šim pēdējoreiz finālā Vašingtonas klubs piedalījās 1998.gadā.

Izšķirošajā mačā Tampā jau otrās minūtes sākumā Ovečkins izvirzīja Vašingtonas klubu vadībā, Andre Burakovskis otrajā periodā iemeta divus vārtus, bet Niklass Bekstrēms trešā perioda beigu daļā ar trāpījumu tukšos vārtos panāca 4:0 pārsvaru. Vārtos visus 29 metienus uzvarētājiem atvairīja Breidens Holtbijs.

Lai gan "Lightning" bija regulārajā sezonā rezultatīvākā komanda, konferences finālā tā gandrīz astoņus pēdējos periodus palika bez vārtu guvuma.

Stenlija kausa finālā pirmā spēle notiks pirmdien Lasvegasā.