Vašingtonas «Capitals» hokejisti pirmoreiz izcīna Stenlija kausu

Vašingtonas "Capitals" ceturtdien Stenlija kausa izcīņas fināla piektajā spēlē ar 4:3 viesos pārspēja Vegasas "Golden Knights" vienību un pirmo reizi kluba 44 gadus ilgajā vēsturē izcīnīja Nacionālās hokeja līgas (NHL) galveno trofeju, liecina NHL informācija. Cīņā līdz četrām uzvarām Vašingtonas klubs bija pārāks ar 4:1.

Pēdējo trešdaļu "Capitals" sāka ar vienu vārtu deficītu, taču Devante Smits-Pellijs trešā perioda vidū panāca izlīdzinājumu 3:3, bet Larss Ellers divarpus minūtes vēlāk guva uzvaras vārtus.

Aleksandrs Ovečkins pēc Stenlija kausa izcīnīšanas
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Par izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina "Capitals" kapteini Aleksandru Ovečkinu, kurš arī pirmo reizi karjerā tika pie Stenlija kausa. Arī sērijā pēdējā spēlē Ovečkins guva vārtus, kas bija viņa 15. precīzais metiens izslēgšanas turnīrā.

Vašingtonas "Capitals" triumfē sērijā pēdējā spēlē

Izbraukumā Vašingtonas klubs izslēgšanas turnīrā uzvarēja 10. reizi, kas ir atkārtots līgas rekords, ko iepriekš pēdējoreiz sasniedza Losandželosas "Kings" 2012.gadā. "Capitals" pirmo NHL sezonu aizvadīja 1974.gadā, savukārt "Golden Knights" savā debijas sezonā aizkļuva līdz finālam.

Vašingtonā neviena profesionālā sporta spēļu komanda nebija kļuvusi par čempioni kopš "Redskins" panākuma 1992.gadā Nacionālajā futbola līgā (NFL). "Capitals" triumfu ASV galvaspilsētas ielās pēc komandas uzvaras svinēja tūkstošiem fanu, vēstīja aģentūra "Reuters".