Vārtsargs Šilovs NHL debijā ielaiž piecas ripas un zaudē; Girgensonam vārti uzvarā

Nacionālās hokeja līgas (NHL) debiju trešdien piedzīvoja latviešu vārtsargs Artūrs Šilovs, kura pārstāvētā Vankūveras "Canucks" ar 4:6 savā laukumā piekāpās Ņujorkas "Rangers". Ar precīzu metienu trešdien izcēlās Zemgus Girgensons, kura Bufalo "Sabres" ar 7:3 izbraukumā uzvarēja Anaheimas "Ducks", liecina NHL informācija.

Šilovs savā pirmajā NHL spēlē atvairīja 22 no 27 metieniem jeb 81,5%. Vēl vienu ripu "Rangers" raidīja jau tukšos vārtos.

Pašlaik 21 gadu vecais latviešu vārtsargs kļuva par piekto latvieti, kurš šosezon spēlējis NHL. Tāpat viņš ir sestais latviešu vārtsargs, kurš spēlējis Ziemeļamerikas augstākajā līgā.

Vankūveras vienība, kuru no izslēgšanas zonas šķir 15 punkti, sākusi fokusēties uz komandas pārveidi nākamajām sezonām.

Bufalo komandas uzvarā Girgensons spēlēja teju 15 minūtes (14:58), no kurā divas minūtes un sešas sekundes skaitliskajā mazākumā. Latvietis guva vienus vārtus, veica divus metienus, bloķēja divas pretinieku ripas un uzvarēja 67%. Spēli Girgensons noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju +1.

Vārtus Girgensons guva trešā perioda vidū, panākot 6:3. Bufalo vienības spēlētāji, pārejot uzbrukumā, izrāvās trijatā pret diviem aizsargiem. Pēc partnera atspēles ripa nonāca pie Girgensona, kurš ar vienu nūjas pieskārienu to raidīja vārtu tīkliņa.

Girgensons gūst vārtus

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Latviešu uzbrucēja šis bija sestais vārtu guvumus šosezon. Viņa kontā arī sešas rezultatīvas piespēles.

Bufalo komandai šī bija pirmā uzvara pēdējās četrās spēlēs.

Trešdien zaudējumu piedzīvoja Tampabejas "Lightning", kuras sistēmā spēlēs Rūdolfs Balcers. Tampabejas komanda ar 0:1 pēcspēles metienu sērija zaudēja Arizonas "Coyotes".

Balcers NHL nav spēlējis kopš novembra.

Sezonas kopvērtējumā "Lightnig" ar 73 punktiem 54 spēlēs ir NHL Austrumu konferences 4. vietā. "Sabres" ar 58 punktiem ir 11. pozīcijā. Bufalo komanda vēl arvien saglabā reālas cerības iekļūt "play-off", jo vairums tuvāko konkurentu ir aizvadījušas vairāk spēles. Rietumu konferences 12. vietā ir "Canucks", kas 55 spēlēs tikusi pie 46 punktiem.