Sporta studija

Sporta studija 1. daļa

Sporta studija

Intervija ar Kristapu Janičenoku

Intervija ar Elvi Merzļikinu

Vārtsargs Merzļikins: Ja arī man būs Šveices pase, noteikti spēlēšu Latvijas izlasē

Elvis Merzļikins plāno tālākā nākotnē kļūt par Šveices pilsoni, jo Alpu valstī jūtas kā mājās, bet vārtsarga uzticību Latvijas hokeja valstsvienībai tas nemainīs. Hokejists intervijā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka negrasās atteikties no Latvijas pilsonības, bet gan plāno būt dubultpilsonis.

Šveices pilsonību Merzļikins uzskata par nepieciešamu dzīvei pēc hokejista karjeras, jo viņš grib dzīvot Lugano, kur jūtas piederīgs. Ideju par Šveices pilsonību Merzļikins tuvākajos gados neīstenos, bet Šveices pasi viņš gribētu saņemt, kad būs noslēdzis hokejista gaitas ASV. 

"Ja arī man būs Šveices pase, noteikti spēlēšu Latvijas izlasē. Negrasos izdzēst sevi no Latvijas," teica Merzļikins.

Valstsvienības vārtsargs uzsvēra, ka ir priecīgs un lepns par piederību Latvijai. Savukārt Šveicē viņš izaudzis un kļuvis par hokejistu, kāds ir pašlaik. Merzļikins ir apņēmies pienācīgi sagatavot sevi debijas sezonai Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubā Kolumbusas "Blue Jackets". Treniņos aizvadītās sezonas beigās viņš NHL klubā apguva jaunas lietas, kas palīdzēja izlasē, spēlējot pasaules čempionātā. 

Merzļikins atzīst, ka pasaules čempionātā šogad ieradās bez spēļu sajūtas, jo pēc pārcelšanās uz NHL klubu tikai trenējās. Atgūt sajūtas nebija vienkārši, bet pamazām situācija uzlabojās, un Merzļikins pat nebija gaidījis, ka čempionātā viņš tik labi iejutīsies. 

Pēc pasaules čempionāta Merzļikins grib atpūsties, jo aizvadīja garu sezonu gan Eiropā, gan Amerikā, Pēdējos divarpus mēnešus vārtsargs bija pavadījis viesnīcās, tādēļ tagad paņēmis pāris nedēļu pauzi un priecājas par iespēju gulēt savā gultā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti