Vārtsarga izcila spēle neglābj Girgensona «Sabres» no septītā zaudējuma pēc kārtas

Latvijas uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" piektdien viesos ar 1:2 zaudēja Tampabejas "Lightning" Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē un cieta septīto neveiksmi pēc kārtas, liecina rīkotāju informācija. Viesus cīņā pret Austrumu konferences līderiem no zaudējuma neizglāba arī par spēles pirmo zvaigzni atzītā vārtsarga Mihala Neivirta sniegums.

Girgensons spēlēja 19 minūtes (18:51), vienreiz meta pa vārtiem un veica vienu spēka paņēmienu, bet viņa lietderības rādītājs bija negatīvs -1.

Neivirts atvairīja 45 no 47 metieniem, tostarp palika nepārspēts otrajā trešdaļā, kad "Lightning" pārsvaru raksturoja metienu attiecība 27:5. Laukuma saimniekus pirmajā trešdaļā vadībā izvirzīja Valteri Filipula, bet otrajā periodā Kodijs Makormiks, "Sabres" spēlējot mazākumā, panāca izlīdzinājumu. Uzvaras vārtus "Lightning" piecas minūtes pirms cīņas beigām guva Stīvens Stemkoss.

"Sabres" cieta 11. zaudējumu pēdējās 12 spēlēs, bet septiņi zaudējumi pēc kārtas Bufalo klubam ir sezonas antirekords. Turpretim "Lightning" hokejisti ir uzvarējuši septiņās no astoņām pēdējām spēlēm un piecas spēles pēc kārtas Tampabejas klubs ir bijis pārāks ar vienu vārtu starpību.

Šosezon 43 spēlēs 21 gadu vecais Girgensons ir iemetis 11 vārtus un veicis deviņas piespēles, kļūstot par "Sabres" otro rezultatīvāko spēlētāju un labāko vārtu guvēju, taču pēdējās sešās spēlēs viņš palicis tukšā. Girgensons kā līdzjutēju balsojuma uzvarētājs piedalīsies NHL Zvaigžņu spēlē, kas notiks 25.janvārī Kolumbusā.

Bufalo klubs ar 43 spēlēs gūtu 31 punktu saglabāja priekšpēdējo 15. vietu Austrumu konferencē, bet līgas kopvērtējumā ieņem 28.pozīciju 30 komandu konkurencē. Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs otrdien mājās pret Detroitas "Red Wings".