Vareni sākusī Latvijas hokeja izlase pirms pēdējās trešdaļas cīnās neizšķirti ar ASV

Latvijas hokejisti sestdien pasaules čempionātā Ķelnē fiziski iespaidīgi sāka spēli pret ASV un divreiz ieguva divu vārtu pārsvaru, līdz pretinieki pirms pēdējā pārtraukuma tomēr panāca izlīdzinājumu 3:3, liecina organizatoru informācija. Latvijas izlase ne mirkli nebija iedzinējos un vairākkārt sodīja pretiniekus par aizraušanos uzbrukumā.

Vadībā Latviju pirmās trešdaļas vidū pretuzbrukumā izvirzīja Teodors Bļugers, savukārt otrā perioda sākumā pagāja tikai septiņas sekundes, līdz Kaspars Daugaviņš pārsvaru divkāršoja. Vienus vārtus ASV atguva, vēlāk Oskars Cibuļskis atjaunoja divu vārtu pārsvaru, tomēr amerikāņi atkal atguva cerības uz uzvaru, panākot neizšķirtu.

Ar aktīvu fizisku spēli un ātru tempu Latvijas hokejisti jau spēles sākumā izveidoja sev labākas iespējas uzbrukumā. Pirmā no tām bija Daugaviņam, kurš pēc Andra Džeriņa piespēles nonāca viens pret vārtiem, tomēr vārtsargu Konoru Helebuiku nepārspēja. Amerikāņu uzbrukumi pretinieku aktīvas pretdarbības dēļ visbiežāk beidzās bez metiena, un pārliecinoši vārtos darbojās Elvis Merzļikins.

ASV izlases mēģinājums ar lieliem spēkiem darboties pretinieku zonā maksāja tai vārtu zaudējumu. Māris Bičevskis ātrā pretuzbrukumā izrāvās pa laukuma malu un piespēlēja vārtu priekšā Bļugeram, kurš nekļūdīgi ievirzīja ripu tīklā. Latvijas izlase izturēja arī palikšanu mazākumā pēc Daugaviņa noraidījuma un atstāja pārliecinošāku iespaidu nekā no Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem izveidotā ASV valstsvienība.

Pēc pārtraukuma pagāja tikai dažas sekundes, līdz Daugaviņš bija veiklāks cīņā vārtu priekšā un rezultāts kļuva 2:0. Amerikāņi darbojās palēni, un četratā pret četriem spēlēja gluži kā mazākumā, tomēr vēlāk trešdaļas vidū rezultāta starpību samazināja - Džeitī Kompers pie tuvā vārtu stabiņa pielaboja no nulles leņķa Andersa Lī mesto ripu.

Amerikāņi centās uzbrukt arī palikuši mazākumā un ātrā prettriecienā ielaida trešos vārtus. Mika Indraša mestā ripa no Helebuika kājsarga atlēca uz Cibuļska nūjas, un aizsargam atlika to raidīt tukšos vārtos. Divu vārtu pārsvars gan noturējās neilgi - Niks Bjugstads tika pie netraucēta metiena Merzļikina vārtu priekšā. Vēlreiz vārtu priekšā pie ripas tika Džonijs Gudro, kurš pusotru minūti pirms trešdaļas beigām panāca izlīdzinājumu.

Līdzšinējās spēlēs Latvijas izlases rēķinā ir uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1), kā arī zaudējums Zviedrijai (0:2). Latvijas valstsvienība pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret pirmdien pret Krieviju un otrdien pret mājinieci Vāciju. Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.