Valstsvienības treneris Hārtlijs: Par Ozoliņa piesaistīšanu hokeja federācija vēl lems

Latvijas hokeja izlasei ar savu padomu varētu palīdzēt arī Sandis Ozoliņš, taču pagaidām nav skaidrs, kādā kapacitātē viņš valstsvienībai tiks piesaistīts, sestdien preses konferencē žurnālistiem sacīja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlases jaunais galvenais treneris Hārtlijs trešdien aizvadīja pirmo treniņu ar valstsvienības kandidātiem, savukārt sestdien četru dienu treniņnometne noslēdzās ar atklāto nodarbību un citām aktivitātēm.

"Vispirms gribu teikt, ka esmu priecīgs par šo četru dienu nometni, jo spēlētāji lieliski strādāja. Sākām darbu pie taktikas un detaļām. Gribēju izmantot šīs dienas, lai iepazītos ar viņiem. Treniņi pagāja labi un visi ir priecīgi. Arī atklātais treniņš bija lielisks. Par to ir arī hokejs – vienot valsti," gandarīts bija Hārtlijs.

"Sandis Ozoliņš ar mums pavadīja visas četras dienas. Federācija ar viņu vēl spriedīs par viņa lomu izlasē," Hārtlijs lika nojaust, ka ir plāns Ozoliņu piesaistīt izlasei arī kādā konkrētā amatā. "Sandis ir viens no visu laiku labākajiem Latvijas hokejistiem. Viņš šejienas hokeja faniem ir ļoti svarīgs. Viņš ir sācis arī trenēt," par šā brīža Rīgas "Dinamo" galvenā trenera Normunda Sējēja palīgu Ozoliņu sacīja Hārtlijs.

Kanādietim darbā ar izlasi palīdz viņa ilggadējais asistents Žaks Klutjē, kā arī par asistentu jau šajā treniņnometnē kļuva bijušais Rīgas "Dinamo" galvenais treneris, bet tagad cita Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Toljati "Lada" stūrētājs Artis Ābols. Tāpat aprīlī treneru korpusam pievienosies Kārlis Zirnis.

Latvijas izlase nākamo reizi kopā sanāks jau marta sākumā. "Tagad paņemsim divu nedēļu pauzi un 6.martā būsim atpakaļ uz ledus," norādīja Hārtlijs.

Viņš arī pauda sajūsmu par pirmo pieredzi darbā ar izlasi.

"Kad pieņēmu šo darbu, lūkojos pēc tāda, kur varētu strādāt ar lieliskiem cilvēkiem. Man teica, ka latvieši ir lepni un vienmēr cenšas visu darīt pēc labākās sirdsapziņas. Esmu ļoti priecīgs par paveikto," teica kanādietis.

"Palikšu šeit vēl, došos uz atsevišķu komandu treniņiem un spēlēm. Man tā būs vēl viena iespēja novērtēt hokejistus. Treniņi ir viens, bet tagad redzēšu viņus spēlēs. Dažreiz spēlētāji nav tik labi treniņos, bet spēlēs ir pavisam citādāki. Šobrīd nepieņemsim nekādus lēmumus par spēlētājiem, tam vēl ir par ātru. Mums vēl ir daudz laika, treniņu un spēļu, lai atrastu labāko sastāvu," Hārtlijs ar tālejošiem secinājumiem par iespējamo izlases sastāvu maijā gaidāmajā pasaules čempionātā neaizrāvās.

Hārtlijam nākamajā nedēļā plānots klātienē skatīt arī Rīgas "Dinamo" spēles. "Esmu redzējis dažas "Dinamo" spēles. Tomēr tas ir TV, nav nekā labāka par būšanu klātbūtnē, jo tad redzi arī to, kas notiek pēc spēles – ķermeņa valoda un viss pārējais," treneris uzsvēra klātbūtnes efektu.

Tāpat viņš ieskicēja nākamā darba cēliena plānu, kad jau notiks gatavošanās planētas meistarsacīkstēm. "Pirmajā mēnesī domājam netrenēties sestdienās un svētdienās, jo daudzi spēlētāji ir precējušies, viņiem ir ģimenes. Viņi ir ne tikai hokejisti, bet arī cilvēki. Ja sākumā trenēsimies četras dienas nedēļā, mums būs arī komandas saliedēšanas pasākumi, kas ir ļoti svarīgi, tajos līdzi ņemot arī sievas. Gribam būt kā vienota ģimene," Hārtlijs norādīja, ka hokejs nesākas tikai ar ģērbtuvi un ledus laukumu.

Tāpat viņš solīja, ka izlase spēlēs ātru hokeju. "Treniņos mums bija ātrums, jo mums ir daži labi slidotāji. Vēlamies būt atbildīgi aizsardzībā, taču mums ir jāgūst vārti, lai uzvarētu hokeja spēli. Aizsargiem arī būs sava brīvība, uzbrukumā viņi būs kā otrais vilnis. Vārtu gūšana ir ļoti svarīga, visiem jātiek pie savas iespējas," izlases potenciālo taktiku ieskicēja treneris.

Hārtlijs par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts pagājušā gada izskaņā, parakstot līgumu pēc sistēmas 1+1.

Hārtlijs ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Kolorādo "Avalanche" 2001.gadā izcīnīja Stenlija kausu. Tāpat viņš piecas reizes savus NHL vadītos klubus ir aizvedis līdz izslēgšanas spēļu konferenču fināliem. Savukārt 2015.gadā kanādietis tika atzīts par NHL sezonas labāko treneri, iegūstot Džeka Edamsa vārdā nosaukto balvu.

Tikmēr LHF sporta direktors Edgars Buncis sacīja, ka federācija no savas puses šīs treniņnometnes laikā izdarījusi maksimumu. "Priecē, ka puiši ierodas un aiziet ar smaidu. Gatavošanās plāns ir sagatavots, nav nekādu šķēršļu," teica federācijas funkcionārs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti