Valmieras puses fenomens – ar hokeju «saindētie» līdzjutēji

Uz Rīgas “Dinamo” spēlēm “Arēnā Rīga” par spīti tam, ka zaudējums seko zaudējumam un punkti Kontinentālās hokeja līgas (KHL) tabulā krājas ļoti lēni, gandrīz katru reizi vismaz viens autobuss atved līdzjutējus no Valmieras. Zīmīgi, ka busi ar valmieriešiem dodas komandai līdzi just arī uz Sanktpēterburgu un Minsku - sak’, kopā priekos un bēdās.

Ieraugot diezgan iespaidīgo valmieriešu pārstāvniecību neveiksmju vajātā “Dinamo” spēlēs, neviļus rodas jautājums – vai Valmierā visi ir tādi miljonāri, ka var atļauties tik bieži atbalstīt komandu? “Ja mēs Valmierā visi būtu miljonāri, mums būtu pašiem sava lidmašīna, kas mūs vestu uz pilnīgi visām “Dinamo” spēlēm,” par šādu pieņēmumu pasmejas Valmieras sporta draugu kluba izbraucienu organizators  Gaidars Sokolovs. Viņš pat neņemas rēķināt, cik gada laikā iztērē naudas izteiksmē, atbalstot hokeju un citus sporta veidus, bet, ja daži braucot uz Ālandu salām makšķerēt, bet citi uz tālām zemēm medīt – izmaksas esot apmēram līdzīgas, tikai katram savs vaļasprieks.

Par kluba prezidentu mūžīgi paliks pāragri mūžībā aizgājušais Andis Bošs.

Jau tad, kad Andim sākās veselības problēmas, Gaidars, kuru savējie sauc par Gaiču, sapratis, ka jāpalīdz un jāķeras pie organizēšanas. Tā nu septiņi gadi pagājuši, kopš viņš organizē autobusus, kas valmieriešus ved uz “Arēnu Rīga”, bet, pateicoties vairākiem palīgiem, busiņi komplektējas arī uz “Dinamo” izbraukuma spēlēm Minskā un Sanktpēterburgā, kas nu kļuvusi par pieprasītu galamērķi, pateicoties bezmaksas elektroniskajām vīzām.

Par spīti “Dinamo” vājajam sniegumam valmierieši turpina braukt un atbalstīt. Taujāts par attieksmi pret neveiksmēm, Gaidars īpaši izplūst nevēlējās, vien nocitēja savu piecgadīgo meitu Martu, kura pēc kārtējā “zāģa” pateikusi: “Viņiem nepateica, ka ātrāk jāslido”.

Šobrīd Valmieras fanu klubā, kas dibināts tālajā 2008. gadā, ir 24 aktīvi biedri. Bet braucēju uz spēlēm ir krietni vairāk – tas tāpēc, ka interesenti saradušies arī ārpus kluba. Daži gan esot tādi, kas pasaka – ja sāks vinnēt, tad brauks, bet ne lielais vairums.

Pavisam nesen Gaiča noorganizēja braucienu uz “Dinamo” spēli Rīgā Dikļu pamatskolas skolēniem – samaksājis autobusa izdevumus, sarūpējis biļetes. Pats savulaik šajā skolā mācījies, un viņa mamma tur strādā par skolotāju.

Zinot, ka laukos ar naudām ir švaki, arī izdomājis bērnus iepriecināt.

Pašam bijis liels pārsteigums, kad, braucot autobusā, uzzinājis, ka daudzi bērni pirmo reizi mūža klātienē ne tikai hokeju redz, bet pat Rīgā viesojas…

Valmierieši aktīvi atbalsta ne tikai “Dinamo”, bet arī Latvijas hokeja izlasi, atbalsts no vidzemniekiem tiek arī basketbolam, florbolam, rallijam, un, kas zina, varbūt nākotnē būs arī vietējam futbolam – kā nekā “Valmiera Glass/ViA” komanda taču iekļuvusi Eirokausos.

Bet tomēr prioritāte ir hokejs. Tas tāpēc, ka paši ir dedzīgi hokeja atbalstītāji, un tieši tādēļ valmieriešiem arī izdodas lētāk sagādāt autobusus, vairāk piestrādāt, lai tiktu pie lētākām biļetēm, un līdz ar to nebūt ne tik bagātajiem valmieriešiem un tuvējās apkaimes iedzīvotājiem būtu iespēja klātienē atbalstīt hokeju. Intereses pieaugumā daļēji arī pats Gaidars ir vainīgs, jo, kā atzīst - savējos “saindē” ar hokeju.

Mazliet gan izbrīna valmieriešu lielā mīlestība pret hokeju, jo no šī reģiona taču neviens izlases spīdeklis nav bijis – Valmieras pusē vairāk pazīstams ir BMX ar divkārtējo olimpisko čempionu Māri Štrombergu, kā arī mūsu bobsleja vīriem Oskaru Melbārdi un Oskaru Ķibermani. Taču pagaidām hokejs ir un būs prioritāte atbalstītājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti