Vācijas hokejisti spraigā spēlē pieveic Franciju pasaules čempionātā

Vācijas hokeja izlase pirmdien pasaules čempionātā ar 3:2 uzvarēja Francijas valstsvienību, uzlabojot izredzes cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Mačā trīsreiz izvirzoties vadībā, vācieši noturēja minimālo pārsvaru arī mača izskaņā.

Vācijas izlase pirmajā trešdaļā ātri atklāja rezultātu un spēja atgūt vadību pēc franču vārtu guvuma.

Vācijas izlase gūst spēlē pirmos vārtus

Ar plašu saspēli Vācijas izlase trešās minūtes sākumā netraucētam metienam no vārtu priekšas izvirzīja Danielu Fišbuhu, kurš savu iespēju izmantoja.

Francijas izlase līdzsvaro rezultātu

Savukārt franči realizēja skaitlisko pārsvaru - ripa pēc Aleksandra Tesjē spēcīga metiena ielidoja vārtu augšējā stūrī.

Vācijas izlase gūst savus otros vārtus

Ar veiksmes palīdzību Vācijas hokejisti līdz pirmajam pārtraukumam atguva vadību. Pēc Dominika Bitnera metiena ripa trāpīja pa roku komandas biedram Aleksandram Ēlam un ielidoja vārtos.

Francijas valstsvienība otro reizi panāk neizšķirtu

Vēlreiz neizšķirtu Francijas valstsvienība panāca otrās trešdaļas vidū, Igo Galē noslēdzot ātru uzbrukumu.

Vācieši trešo reizi izvirzās vadībā

Vācijai trešo reizi vadību mačā nodrošināja Leonharda Fēderla gūtie vārti trešā perioda 6.minūtē.

Grupā iepriekš aizvadītajās divās spēlēs Vācijas izlase zaudēja Kanādai (3:5), bet pārspēja Slovākijas hokejistus (2:1). Savukārt franči pēc sakāves duelī pret Slovākijas valstsvienību (2:4), guva uzvaru pār Kazahstānu (2:1).

Iepriekš pirmdien A grupā Helsinkos kanādieši ar 5:1 bija pārāki par Slovākijas valstsvienību. Savukārt B grupā Tamperē latvieši ar 3:2 pārspēja Norvēģiju, bet dienas noslēgumā Somijas izlase ar 4:1 bija pārāka par ASV.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.  Pasaules čempioni kļūs zināmi 29.maijā.