Vācijas hokejisti pirms spēles ar Latviju uzvar un pretendē uz ceturtdaļfinālu

Mājinieki Vācijas hokejisti sestdien priekšpēdējā spēlē pasaules čempionāta grupā ar 4:1 uzvarēja Itāliju un turpina pretendēt uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Pēdējo spēli grupā vācieši aizvadīs pret Latviju, kam Ķelnē vēl jāspēlē arī pret izslēgšanas turnīrā jau iekļuvušo Krieviju.

(papildināts ar Kanādas zaudējumu Šveicei)
Teorētiski izredzes uz dalību ceturtdaļfinālā vēl saglabā arī Slovākija un Dānija, tomēr ticamākais scenārijs, ka tieši Latvijas un Vācijas spēlē otrdien izšķirsies, kura komanda turpinās cīņu par medaļām izslēgšanas pirmajā kārtā. Abām komandām ir pa deviņiem punktiem, un Latvijai pat uzvara pirmdien pār Krieviju vēl negarantētu dalību ceturtdaļfinālā.

Krievija grupā ir vadībā ar 14 punktiem, tālāk trijniekā seko ASV (12 punkti) un Zviedrija (10), bet pa četriem punktiem ir Dānijai un Slovākijai.

Jau vēstīts, ka Latvija sestdien ar 3:5 spēles galotnē zaudēja ASV izlasei un turpina cīņu par ceturtdaļfinālu. Līdzšinējās spēlēs Latvijas izlases rēķinā ir uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1), kā arī zaudējums Zviedrijai (0:2). Latvijas valstsvienība pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret pirmdien pret Krieviju un otrdien pret mājinieci Vāciju. Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Grupas līdere Krievija sestdien ar 6:0 Ķelnē pārspēja Slovākiju.

Parīzē pērnie sudraba medaļnieki somi pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja Norvēģiju, bet Baltkrievija izšķirošā spēlē par noturēšanos elitē ar 5:2 uzveica slovēņus, kuri izkritīs uz zemāku līmeni.

Dienas noslēgumā pašreizējie čempioni kanādieši nenoturēja pirmajā trešdaļā iegūtu divu vārtu pārsvaru un Francijas galvaspilsētā ar 2:3 pagarinājumā zaudēja Šveicei.