Vācijas hokejisti atstāj sausā Austriju un pamet priekšpēdējo vietu PČ grupā (papildināts)

Vācijas hokejisti trešdien Helsinkos ar 2:0 uzvarēja Austrijas izlasi un pameta priekšpēdējo vietu pasaules čempionāta (PČ) grupā, liecina rīkotāju informācija. Dienas otrā spēlē Helsinku grupā uzvaru izcīnīja amerikāņi, bet Stokholmā veiksmīga diena bija Šveices un Zviedrijas valstsvienībām.

(papildināts ar dienas citu spēļu rezultātiem)
Abus vārtus Vācijai guva Markuss Kinks, kurš otrajā trešdaļā atklāja rezultātu, bet deviņas sekundes pirms spēles beigām raidīja ripu tukšos vārtos, kad austrieši bija aizstājuši vārtsargu Bernhardu Štarkbaumu ar sesto laukuma spēlētāju. Lai gan ripa pēc Kinka metiena vārtos neielidoja, tiesneši fiksēja vārtu guvumu pret viņu pieļautā pārkāpuma dēļ. Nepārspēts Vācijas vārtos palika Robs Zeps, atvairot 27 metienus.

PČ grupā Helsinkos pēdējā vietā ir Latvija, kas trijās spēlēs nav guvusi nevienu punktu. Tuvākie kaimiņi ir austrieši un francūži, kuri iekrājuši pa trim punktiem, tiesa, Austrijas valstsvienība aizvadījusi jau četras no septiņām spēlēm grupā. Vācijas izlase ar četriem punktiem ir 5.vietā.

Dienas otrā spēlē Helsinkos ASV ar 4:1 uzveica Somijas izlasi un pakāpās grupā uz otro vietu aiz Krievijas. Trīs vārtus uzvarētājiem guva Kreigs Smits, tostarp cīņas izskaņā iemetot ripu tukšos vārtos.

Savukārt Stokholmā uzvaru gājienu turpināja Šveices valstsvienība, kas ar 7:1 pieveica slovēņus un nodrošināja grupā ceturto uzvaru četrās spēlēs. Vakara spēlē Zviedrijas hokejisti ar 5:1 bija pārāki par norvēģiem.

Spēles grupu turnīros beigsies 14.maijā. Katrā grupā četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pēdējā vietā palikusī izlase tiesības spēlēt elites divīzijā zaudēs.