Vācija cīņā par olimpisko ceturtdaļfinālu pagarinājumā pieveic Šveices hokejistus

Latvijas hokejam ceļu uz Phjončhanu kvalifikācijā aizšķērsojusī Vācijas valstsvienība otrdien olimpiskā turnīra pirmajā izslēgšanas kārtā ar 2:1 pagarinājumā uzvarēja Šveici un nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

Vāciešus jau otrajā minūtē vadībā izvirzīja Leonhards Pfēderls, savukārt Šveicei otrajā periodā izlīdzinājumu panāca Simons Mozers, un rezultāts pamatlaikā vairs nemainījās. Pagarinājumā tika nospēlētas tikai 26 sekundes, līdz Janiks Zeidenbergs guva uzvaras vārtus.

Drošāk vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja Somijas izlase, kas ar 5:2 pārspēja mājiniekus dienvidkorejiešus. Tiesa, pēdējo trešdaļu somi sāka ar minimālu pārsvaru (3:2) un piekto ripu iemeta tukšos vārtos, kad mājinieki vārtsargu bija aizstājuši ar laukuma spēlētāju.

Jau vēstīts, ka izslēgšanas pirmajā kārtā uzvaras guva arī Norvēģija un ASV.

Tādējādi trešdien ceturtdaļfinālos Kanāda spēlēs pret Somiju, zviedru pretinieki būs Vācijas hokejisti, Čehija mērosies spēkiem ar ASV, bet olimpieši no Krievijas tiksies ar norvēģiem.

Olimpiskajā turnīrā pirmajā posmā trijās grupās sadalītas 12 komandas izspēlēja apļa turnīru. Četras labākās komandas uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet atlikušās astoņas vienības izslēgšanas pāros noteica vēl četrus ceturtdaļfinālistus. Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji olimpiskajā turnīrā nepiedalās.