U-20 pasaules hokeja čempionātā zināmi izslēgšanas pāri, Kanāda arvien bez zaudējumiem

Vecgada pēdējā dienā Kanādā noslēdzās spēles grupās U-20 pasaules hokeja čempionātā, kur bez zaudējumiem turnīru turpina tikai mājinieki. Sestdien ceturtdaļfinālos cīņu turpinās astoņas no 10 komandām, bet turnīrs noslēdzās Šveicei un Austrijai, kas grupās palika pēdējās.

Pašreizējie titula īpašnieki Kanādas hokejisti A grupas turnīru noslēdza ar uzvaru 4:1 pār tuvākajiem konkurentiem Somijas junioriem un ceturtdaļfinālā tiksies ar Čehiju, kas ieņēma 4.vietu B grupā.

Pirmo vietu B grupā ar uzvaru 4:0 pār zviedriem nodrošināja ASV hokejisti, kam nākamais pārbaudījums būs pret slovākiem. Ziemeļvalstu ceturtdaļfināla duelī spēkiem mērosies Somija un Zviedrija.

Savukārt Krievijas izlase finišēja otrajā vietā B grupā un par vietu pusfinālā spēlēs pret vāciešiem, kas, neraugoties uz vīrusa izraisītām sastāva problēmām, ar divām uzvarām spēja pakāpties uz trešo pozīciju A grupā.

Vispieticīgāk turnīrs izvērtās B grupas pastarīšiem austriešiem, kas četrās spēlēs guva tikai vienus vārtus un ielaida 29 ripas.

Pandēmijas radītā apdraudējuma dēļ nenotika U-20 pasaules čempionāts pirmās divīzijas A grupā, kur bija paredzēta Latvijas izlases dalība. U-20 turnīru pirmās divīzijas A grupā bija plānots aizvadīt decembra vidū Dānijas pilsētā Horsholmā, piedaloties arī Baltkrievijas, Ungārijas, Kazahstānas un Norvēģijas junioriem, kā arī mājiniekiem dāņiem. Pirmās divīzijas A grupā komandas cīnās par iekļūšanu spēcīgāko valstu turnīrā.

Tā kā pirmās divīzijas A grupā neviens nenopelnīja ceļazīmi "uz augšu", neviena komanda arī nezaudēja vietu elites grupā. Pasaules čempioni Edmontonā kļūs zināmi 5.janvārī.