U-20 izlases treneris Ābols: Latvijas hokeja klasika ir bailes uzvarēt vai zaudēt

Latvijas hokejam piemītošās problēmas psiholoģijā sarežģīja arī U-20 izlases sniegumu pasaules čempionāta spēlē pret slovākiem, kur zaudējums pēcspēles metienos sarežģīja komandas izredzes sasniegt ceturtdaļfinālu, Latvijas Hokeja federācijai teica komandas galvenais treneris Artis Ābols.

Pēc spēles gaitas, komanda mačā pret slovākiem izvilkusi maksimumu, un Ābolam radās iespaids, ka līdzīgi kā pieaugušo valstsvienībā svarīgā mačā izpaudās komandas bailes uzvarēt vai zaudēt.

Sākums bija itin labs ar vārtiem vairākumā un bija citas iespējas, taču slovāki atspēlējās un vēlāk uz brīdi spēle komandai pajuka, savu skatījumu uz spēli atklāja Ābols. Atgūties izdevies otrajā trešdaļā, kad septiņas minūtes pirms pārtraukuma reklāmas pauzē hokejisti ieklausījās Ābola norādēs, kā sakārtot komandas spēli. Atlikušais laiks līdz pārtraukumam, trenera ieskatā, bija komandai spēlē labākais.

"Tā laikam ir Latvijas hokeja klasika, kaut ko līdzīgu mēs redzējām [pasaules čempionātā pieaugušajiem] Tamperē," teica Ābols. "Šodienu es varu klasificēt - mūsu spēli -, kā bailes uzvarēt vai bailes zaudēt."

Ābols uzsvēra, ka izpaudās psiholoģijas ietekme, un komanda jau pēc pirmā iemetiena aizmirsa, kas laukumā jādara. Pēcspēles metienus treneris raksturoja kā meistarības un psiholoģijas pārbaudi - Darels Dukurs vienīgais aukstasinīgi guva vārtus, bet pārējiem pietrūka.

Gūtais punkts gan ir labāks sasniegums nekā nulle, un turnīrs vēl nav beidzies, jo gaida svarīga spēle pret Čehiju, piebilda Ābols.

Jau vēstīts, ka Latvijas U-20 izlase slovākiem ar 2:3 zaudēja pēcspēles metienos. Grupas kārtas noslēgumā latviešiem svētdien vēl jāspēlē pret Čehiju, un uzvara nodrošinās vietu ceturtdaļfinālā, ja labvēlīgi beigsies konkurentu spēles.