U-20 hokeja izlases treneris Ābols: Spēlē pret Somiju par 55 minūtēm nav komandai ko pārmest

Latvijas hokejisti U-20 pasaules čempionātu otrdien sāka ar zaudējumu Somijas vienaudžiem, tomēr izlases galvenais treneris Artis Ābols uzsvēra, ka par spēlē pirmajām 55 minūtēm komandai nav ko pārmest. Ābolu sadusmoja, ka pēc piektajiem ielaistajiem vārtiem komandas sadarbība pajuka un spēlētāji laukumā izskatījušies pēc pelavu maisiem.

Pirmā trešdaļa bija latviešiem neveiksmīga – ripa arī nonāca vārtos no pašu spēlētāju nūjas, sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju teica Ābols. Otrajā periodā komanda centās revanšēties, bet somi izmantoja savas iespējas, un rezultāts kļuva jau 0:4. Ābols paskaidroja, ka otrā trešdaļa vienmēr ir grūta komandām, kas meistarībā no pretiniekiem atpaliek, bet par to spēlētājiem nav ko pārmest, jo pretinieku līmenis bija stipri augsts. Savukārt pēdējā trešdaļā latviešiem izdevās gūt vārtus vairākumā, taču pietika ar mazliet nesaskaņotām darbībām, lai somi revanšētos un nostiprinātu uzvaru.

"Man čaļiem nebija ko pārmest līdz [rezultātam] 1:4. Tur ir mazas nianses, tu iedod nedaudz, un viņi izmanto. Līdz 55. minūtei bija solīdi," teica Ābols.

Latvijas izlases treneris uzsvēra, ka komanda centās gūt vārtus, bet ielaida pati pēc saviem uzbrukumiem, kuros somi tika pie ripas un rezultatīvi noslēdza pretzubrukumus, spēli noslēdzot ar rezultātu 6:1

Savukārt Latvijas izlases kapteinis Ralfs Bergmanis uzsvēra, ka ar rezultātu 1:6 komanda nevar būt apmierināta. Lai kaut ko uzvarētu, laukumā ir jācīnās visu spēles laiku, ne tikai 55 minūtes, un jācīnās ir katrā spēlē, arī nākamajā mačā pret  favorītiem kanādiešiem, sacīja Bergmanis.

Vienīgos vārtus pret somiem guvušais uzbrucējs Klāvs Veinbergs pastāstīja, ka spēlētāji bija koncentrējušies spēlei un sagatavojušies, bet iegāza mazas kļūdas, savukārt mača beigās pietrūka disciplīnas.

Nākamo spēli Latvijas U-20 hokejisti aizvadīs jau trešdien pret čempionāta favorīti Kanādu. Ābols sagaida, ka komanda pret Kanādu visas 60 minūtes spēlēs tā, kā 55 minūtes pret somiem. Nevienam Latvijas U-20 izlases hokejistam nav tik augsts meistarības līmenis kā kanādiešiem un pretim var likt tikai organizētu un pašaizliedzīgu sniegumu, nevis skaistu spēlēšanu, sacīja Ābols.

Latvijas izlasei grupas kārtā 12. augustā vēl būs jāspēlē pret Slovākiju, bet 14. augustā – pret Čehiju. Latvija turnīrā piedalās, jo Starptautiskā Hokeja federācija no visiem turnīriem diskvalificēja Krievijas un Baltkrievijas izlases. Turnīra noslēgumā neviena komanda no elites neizkritīs.