U-20 hokeja izlases treneris Ābols par zaudējumu Kanādai: Parādījām, ka varam spēlēt

Latvijas hokejisti U-20 pasaules čempionātā trešdien spraigā cīņā ar 2:5 zaudēja favorītei Kanādai, bet komanda laukumā apliecināja spēju spēlēt augstākajā līmenī, pēc mača Latvijas Hokeja federācijai (LHF) teica izlases galvenais treneris Artis Ābols.

Par sniegumu spēlē, kur divās no trim trešdaļām rezultāts bija neizšķirts, Ābols uzteica hokejistus, kam nevienam iepriekš nebija pieredze tik augsta līmeņa cīņās.

"Lai vai kā, tas ir zaudējums, bet parādījām, ka varam spēlēt. Man nebija kauns būt uz soliņa, kā [iepriekšējā spēlē] pret Somiju pēdējās piecās minūtēs," spēli pret kanādiešiem izvērtēja Ābols. "Tas ir cits līmenis, tādas spēles ir pirmoreiz, jāmācās ātri. Diemžēl zaudējums, bet man nav kauns."

Pirmajā trešdaļā Kanādai bija liels metienu pārsvars, bet Latvijas komanda apzinājās, ka mača lielāko daļu spēlēs bez ripas un darbojās strukturēti un pacietīgi, paskaidroja Ābols. Treneris uzsvēra, ka aizsardzībā komanda spēlēja labi, bet mazās kļūdiņas likvidēja vārtsargs Patriks Bērziņš.

Ābols uzteica Raineru Dārziņu par hokeja talanta izpausmi Latvijas izlases pirmajā vārtu guvumā, kas pirmajā trešdaļā ļāva atjaunot neizšķirtu.

Otrajā trešdaļā, ielaižot trīs vārtus, spēle tika zaudēta, jo junioru hokejam raksturīgās spēlētāju emocijas ņēma virsroku,

pastāstīja Ābols. Viņš uzsvēra, ka ir jāspēlē nedaudz mierīgāk un vairāk jābūt metienu līnijās, jo pēc netikšanas līdzi pretinieku izspēlēm tika zaudēti divi vārti.

Latvijas izlase rādīja saturīgu hokeju, spēlējot arī otro dienu pēc kārtas, pēdējā trešdaļā vairāk meta pa vārtiem, guva otros vārtus un tika pie labas iespējas iemest arī trešo ripu, komandas veikumu izvērtēja Ābols. Tomēr izpaudies arī tas, ka neviens Latvijas izlases dalībnieks nav spēlējis augstākajā divīzijā pret pasaulē labākajiem sava vecuma hokejistiem, tādēļ ir nepieciešams gūt pieredzi, ko cita līmeņa spēlēs nevar iekrāt.

Ābols piebilda, ka komanda var lepoties, jo nākamās Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigznes laukumā pēdējā trešdaļā nebūt nespīdēja un Kanādas spēle aizsardzībā nebija saskaņota. Treneris uzsvēra, ka Latvijas komandai arī čempionāta turpinājumā jāspēlē līdzīgā stilā un galvenais, ir jātic sev. Savukārt

Kanādas izlases galvenais treneris Deivs Kamerons atzina, ka viņa vadītā komanda pēc rezultatīvās otrās trešdaļas maldīgi paļāvās, ka mača turpinājums būs vienkāršs.

"Mūsu izpildījums iestrēga un, cepuri nost Latvijai, viņi nepadevās," Kameronu citēja raidorganizācija TSN.

Kamerons piebilda, ka treneri nekad nav pilnīgi apmierināti, tomēr, ņemot vērā čempionāta neierasto norises laiku un spēļu prakses trūkumu, Kanādas izlase nospēlēja labi.

Latvijas vārtos 39 no 44 metieniem tvērušais Bērziņš intervijā LHF uzsvēra, ka komanda atdeva visus spēkus un izdarīja visu, ko spēja. Ar lielāku veiksmes palīdzību rezultāts varēja būt cits, un neviens nedomāja par to, ar kāda līmeņa pretiniekiem jāspēlē, piebilda vārtsargs, kuru atzina par mačā labāko spēlētāju Latvijas izlasē.

Savukārt otros Latvijas izlases vārtus guvušais Bogdans Hodass uzsvēra, ka pret Kanādu bija viens no smagākajiem pieredzētajiem mačiem, bet var lepoties ar komandu, kas parādīja maksimālu cīņassparu.

Pasaules čempionātā grupas kārtā Latvijas hokejistu nākamie pretinieki piektdien Edmontonā būs slovāki, bet 14. augustā vēl jāspēlē pret Čehiju. Latvija turnīrā piedalās, jo Starptautiskā hokeja federācija no visiem turnīriem diskvalificēja Krievijas un Baltkrievijas izlases. Turnīra noslēgumā neviena komanda no elites neizkritīs.