U-20 hokeja izlases treneris Ābols: Ienīstiet situāciju, ka bijām tuvu uzvarai, bet zaudējām

Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Artis Ābols pēc komandas zaudējuma spraigā mačā U-20 pasaules čempionātā Zviedrijai aicināja hokejistus neklausīties slavas dziesmās par labu sniegumu pret spēcīgu pretinieku. Latvijas junioriem nav jākautrējas par zaudējumu zviedriem, taču komanda grib uzvarēt, sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju teica Ābols.

Spēle abām komandām sākas no nulles, neatkarīgi no jebkādiem citiem apstākļiem, un par zaudējumu trešdien ar minimālu rezultāta starpību Zviedrijai (1:2) nav pamata priecāties, lai arī par to nav jākaunas, sacīja Ābols.

"Ienīstiet šo situāciju, ka mēs sēžam ģērbtuvē un saprotam, ka bijām tuvu [uzvarai], bet zaudējām," paskaidroja Ābols. "Mēs labāk gribam tā justies, kā jutāmies pēc [uzvarētās] spēles pret Čehiju."

Ābols uzsvēra, ka pret meistarīgiem pretiniekiem svarīgs ir emociju fons, bet spēlē pret Zviedriju sākumā pietrūka emociju, un uz soliņa vajadzēja spēlētājus uzkurbulēt. Savukārt otrā perioda vidū komandai jau izdevās noskaņoties un izlīdzināt rezultātu.

Par zaudējumu Ābols nevienu komandā nevaino, bet trešajā periodā, lai arī izdevās izturēt piecu minūšu mazākumu, tas hokejistiem prasīja daudz spēka, kas vēlāk noveda pie vārtu zaudējuma. Mača izskaņā vēl izdevies radīt vārtu gūšanas iespējas, kas tomēr nenoslēdzās Latvijas izlasei labvēlīgi.

Ābols uzteica hokejistus par saturīgi aizvadītu turnīru un paskaidroja, ka komanda spēlēja, lai uzvarētu arī spēlēs pret Kanādu un Somiju.

Grupas kārtā Latvijas juniori pēc zaudējuma slovākiem parādīja ļoti saturīgu sniegumu pret Čehiju, kas pirmo reizi nodrošināja dalību pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā.

Pēc četriem mēnešiem notiks nākamais U-20 pasaules čempionāts Kanādā, un treneriem jau būs jāpiemeklē aizstājēji daļai pašreizējās komandas spēlētāju.

Jau vēstīts, ka čempionāta grupas kārtā latvieši piekāpās Somijai (1:6), Kanādai (2:5) un pēcspēles metienos arī slovākiem (2:3), bet uzvara pār Čehijas izlasi (5:2) nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

Pusfinālā zviedri piektdien tiksies ar Somiju, bet mājinieku kanādiešu pretinieki Edmontonā būs Čehijas hokejisti. Kanāda ceturtdaļfinālā ar 6:3 uzveica šveiciešus, savukārt Čehijas juniori ar 4:2 bija pārāki par ASV vienaudžiem.