U-18 pasaules čempionātā hokejā triumfē Somija

U-18 pasaules čempionātā hokejā elites divīzijā svētdien par pasaules čempioniem tika kronēti Somijas jaunie hokejisti, liecina Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) informācija.

Krievijā notiekošajā turnīra finālā Somijas izlase ar 3:2 uzvarēja ASV vienaudžus, izcīnot zelta medaļas.

Jau pirmajā trešdaļā somi izvirzījās vadībā, vārtus gūstot Rasmusam Kuparijam un Kapo Kakko, vārtu starpību gan šajā periodā izdevās samazināt Partikam Gilesam. Otrajā trešdaļā Trevors Dženiks rezultātu izlīdzināja, taču spēlē galavārds tik un tā piederēja somiem – uzvaras vārtu guvums Niklasam Nordgrenam.

Somijas U-18 izlase pasaules čempionātā U-18 vecuma grupā triumfēja jau ceturto reizi vēsturē.

Bronzas medaļas izcīnīja Zviedrijas jaunieši, kuri bronzas finālā ar 5:2 uzvarēja Čehijas vienaudžus.