U-18 izlase ar uzvaru pār Kazahstānu sāk PČ pirmajā divīzijā

Latvijas U-18 hokeja izlase svētdien Francijā ar 5:2 uzvarēja Kazahstānas vienaudžus pirmajā spēlē pasaules čempionāta I divīzijas A grupā, informēja rīkotāji. Līdz nākamajai svētdienai Latvijas jauniešus gaida vēl četras cīņas.

Pret Kazahstānu Latvijai divus vārtus guva Roberts Locāns, bet pa reizei izcēlās Eduards Hugo Jansons, Filips Gundars Buncis un Ēriks Žohovs. Pēdējo trešdaļu Latvijas hokejisti sāka ar vienu vārtu deficītu (1:2), taču piecās minūtēs guva četrus vārtus un panāca 5:2.

Kazahstānas izlase cīņas gaitā bija vadībā ar 2:0, jo rezultātu atklāja jau 20. sekundē, savukārt otrajā periodā skaitliskajā mazākumā spēja iemest otro ripu, turklāt līdz tam nerealizēja soda metienu. Otrā perioda turpinājumā rezultāta starpību samazināja Locāns, bet pēc pārtraukuma viņš arī panāca neizšķirtu. Vadībā Latviju izvirzīja Jansons, savukārt Buncis un Žohovs nostiprināja pārsvaru.

Cīņā par vienīgo ceļazīmi uz augstāko divīziju Latvijas izlase pirmdien tiksies ar Baltkrievijas vienaudžiem, bet vēlāk pretinieki būs arī Francijas, Itālijas un Norvēģijas hokejisti.

U-18 PČ I divīzijas A grupas spēle:

*Kazahstāna - Latvija 2:5 (1:0, 1:1, 0:4)

Vārtus guva: Semjons Košeļevs, Dmitrijs Presnovs - Roberts Locāns 2, Eduards Hugo Jansons, Filips Gundars Buncis, Ēriks Žohovs

Vārtsargi: Ņikita Ustinovičs - Matīss Edmunds Kivlenieks