U-18 hokejisti piekāpjas Dānijai, cīņa par vietas saglabāšanu elitē noslēgsies svētdien

Ērika Miļuna trenētā U-18 izlase ASV notiekošajā Pasaules čempionātā augstākajā divīzijā otrajā cīņā sērijā līdz divām uzvarām piekāpās Dānijas vienaudžiem ar rezultātu 1:4, liecina organizatoru informācija. Tādējādi sērijā šobrīd 1-1.

Pirmajā trešdaļā Dānijas izlase saņēma noraidījumu, taču Latvijas juniori nespēja realizēt vairākumu. Spēles 17. minūtē rezultātu, spēlējot vienādos sastāvos, atklāja Magnus Molge, atstājot Latviju iedzinējos.

Otrās trešdaļas sākumā ar precizitāti izcēlās Kaspers Mortensens, panākot rezultātu jau 0:2. Cīņa turpinājās, taču Latvijai spēles rezultātu izdevās atklāt tikai spēles 53. minūtē, kad ar vārtu guvumu izcēlās Roberts Bļugers. Taču drīz pēc tam sekoja Jakoba Jesena atbildes trieciens, un pēc nepilnas minūtes ar vārtu guvumu izcēlās Andreas Gruntvigs. Spēle noslēdzās ar rezultātu 1:4.

U-18 izlase cīņu pasaules čempionāta elites grupā aizsāka cienījami, pirmajā spēlē papildlaikā piekāpjoties Šveices izlasei ar rezultātu 4:5, bet otrajā – Zviedrijas vienaudžiem arī papildlaikā ar 3:4. Tādējādi Latvijas jaunie hokejisti divās spēlēs iekrāja divus punktus.

Taču tad sekoja smagas sagrāves – ar 1:12 Latvijas U-18 izlase piekāpās ASV jauniešiem un ar 0:7 piedzīvoja zaudējumu Krievijai, turnīra tabulā nokrītot uz pēdējo vietu.

Pirmajā spēlē par palikšanu elites grupā Latvijas jaunieši ar rezultātu 5:1  sagrāva Dāniju. Vai Latvijas U-18 izlasei izdosies noturēties elitē, noskaidrosies tikai svētdien, sērijas trešajā spēlē pret Dānijas vienaudžiem.