U-18 hokejisti ielaiž 12 vārtus pasaules čempionāta spēlē pret ASV

Latvijas U-18 hokeja izlase svētdien Grandforksā, ASV, cieta pamatīgu sakāvi ar 1:12 pret vieniem no galvenajiem pasaules čempionāta favorītiem mājiniekiem amerikāņiem, liecina rīkotāju informācija. Latvijas izlasei gan vēl ir iespēja nepalikt grupā pēdējiem un izvairīties no spēlēšanas par palikšanu elitē.

Vienīgos vārtus Latvijas izlasē guva Vladislavs Nazarovs, kurš otrās trešdaļas vidū mazākumā panāca 1:3. Pirms pēdējās trešdaļas ASV izlases pārsvars sasniedza 7:1, bet trešajā periodā tika zaudēti vēl pieci vārti. Latvijas izlases vārtos spēli sāka Niklāvs Rauza, kuru pēc piekto vārtu zaudējuma aizstāja Gustavs Grigals.

Spēku samēru raksturoja arī metienu attiecība - ripa uz Latvijas vārtiem lidoja 58 reizes, bet pa amerikāņu vārtiem tika mests 23 reizes.

Latvijas izlase A apakšgrupā ir pēdējā ar trijās spēlēs iekrātiem diviem punktiem, taču var garantēt priekšpēdējo pozīciju, ja pirmdien pēdējā grupas spēlē pamatlaikā pārspēs Krieviju. Divu grupu vājākās komandas cīņu turpinās par palikšanu elitē, bet pārējās astoņas izlases spēlēs ceturtdaļfinālā.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Latvijas jaunieši pagarinājumā piekāpās Šveices vienaudžiem (4:5), bet nākamajā cīņā sekoja zaudējums pagarinājumā Zviedrijai (3:4).

Pasaules čempionāts ilgs līdz 24. aprīlim. Otrā apakšgrupā spēlē Somijas, Kanādas, Čehijas, Slovākijas un Dānijas U-18 izlases.