U-18 hokeja izlasei pietrūkst 19 sekunžu uzvarai pret Zviedriju pasaules čempionātā

Latvijas U-18 izlases hokejisti piektdien Grandforksā, ASV, pasaules čempionātā cieta otro zaudējumu pagarinājumā, ar 3:4 piekāpjoties Zviedrijai, kam pamatlaikā tikai 19 sekundes pirms beigu svilpes izdevās panākt izlīdzinājumu, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Latvijas izlases trenera teikto)
Pirmajā trešdaļā ielaiduši divus vārtus, Latvijas hokejisti līdz trešā perioda vidum spēja panākt izlīdzinājumu un drīz vien pirmoreiz izvirzījās vadībā. Priekšpēdējā pamatlaika minūtē zviedri aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un spēja panākt neizšķirtu, bet papildlaikā Jakobs Moverare iemeta uzvaras vārtus.

Erlends Kļaviņš otrajā periodā samazināja rezultāta starpību, Valters Apfelbaums trešajā periodā panāca 2:2, bet nepilnas septiņas minūtes pirms pamatlaika noslēguma Tomass Zeile izvirzīja Latviju vadībā.

Latvijas izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns pēc spēles ziņu aģentūrai RIAN teica, ka grūti pateikt, kas komandai pietrūka, bet, iespējams, nebija pietiekami ticības sev līdz galam un veiksmes. Savukārt spēka komandai pietiek, bet veiksme, cerams, parādīsies vēlāk, sprieda treneris.

"Varbūt te tablo nav pareizs un pēdējā minūte rit pārāk lēni," pajokoja Miļuns. "Puiši spēlē ar tādu pašatdevi un pašaizliedzību! Žēl, ka neuzvarējām," viņš piebilda.

Latvijas izlase A apakšgrupā ir vienīgā komanda, kas aizvadījusi divas spēles, tajās iekrājot divus punktus. Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Latvijas jaunieši pagarinājumā piekāpās Šveices vienaudžiem (4:5).

Pasaules čempionāts ilgs līdz 24. aprīlim. Miļuna vadīto Latvijas jauniešu pretinieki grupas kārtas turpinājumā svētdien būs mājinieki ASV hokejisti, bet pirmdien vēl jātiekas ar Krieviju. Lai gan ASV pirmajā spēlē par gadu jaunāko Krievijas izlasi pieveica ar 8:2, Miļuns uzskata, ka abas komandas ir spēkos līdzīgas, un to savstarpējā mača rezultāts var maldināt tos, kuri neredzēja notikumu gaitu ledus laukumā.

Otrā apakšgrupā spēlē Somijas, Kanādas, Čehijas, Slovākijas un Dānijas U-18 izlases. Abu grupu vājākās komandas cīņu turpinās par palikšanu elitē, bet pārējās astoņas izlases spēlēs ceturtdaļfinālā.