U-18 hokeja izlase pēc zaudējuma slovākiem cīnīsies par palikšanu elitē

Latvijas U-18 izlases hokejisti pirmdien Popradā ar 0:4 piekāpās mājiniekiem slovākiem pēdējā spēlē pasaules čempionāta grupas kārtā un sacensību turpinājumā cīnīsies par palikšanu elitē, liecina organizatoru informācija. Latvijas jaunieši zaudēja visās grupas turnīra spēlēs.

Galvenā trenera Igora Smirnova vadītie Latvijas jaunieši pārspēlēs par vietu elitē cīņā līdz divām uzvarām tiksies ar otras apakšgrupas vājāko komandu Baltkrieviju, kas arī visās līdzšinējās spēlēs zaudēja. Katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, savukārt pēdējās vietas īpašnieces piedalīsies pārspēlēs par vietu elitē.

Slovāki vienu vārtu pārsvaru pret Latviju ieguva pirmajā trešdaļā, līdz pēdējam pārtraukumam jau bija vadībā ar 3:0 un uzvaru ar ceturtajiem vārtiem nostiprināja trešā perioda sākumā.

Pirmās divas pārspēles par vietu elitē notiks ceturtdien un piektdien, bet trešais mačs vajadzības gadījumā risināsies svētdien.

Jau vēstīts, ka iepriekš grupas kārtā Latvijas izlase piekāpās Kanādas vienaudžiem (1:4), Šveicei (0:4) un pašreizējiem titula īpašniekiem somiem (2:7).

Pasaules čempionātā piedalās 10 valstu izlases, kas sadalītas divās grupās, spēles aizvadot Popradā un Spišska Nova Vesā. Otrā grupā spēlē Baltkrievija, ASV, Krievija, Zviedrija un Čehija. Pasaules čempionāts jauniešiem augstākajā divīzijā risināsies līdz 23. aprīlim.

Latvijas U-18 izlases hokejisti pasaules čempionātā augstākajā divīzijā startē trešo gadu pēc kārtas.