U-18 hokeja izlase pēc smaga zaudējuma Krievijai cīnīsies par izdzīvošanu

Latvijas U-18 izlases hokejisti pirmdien Grandforksā, ASV, ar 0:7 smagi zaudēja Krievijai pēdējā spēlē pasaules čempionāta grupas kārtā un turnīra turpinājumā cīnīsies par vietas saglabāšanu elitē, liecina rīkotāju informācija.

Latvijas izlase A apakšgrupā palika pēdējā ar četrās spēlēs gūtiem diviem punktiem un cīņā par palikšanu elitē sērijā līdz divām uzvarām tiksies ar Dāniju vai Čehiju. Divu grupu vājākās komandas cīņu turpinās par palikšanu elitē, bet pārējās astoņas izlases spēlēs ceturtdaļfinālā.

Krievijas izlasei veiksmīgs sprīdis izdevās pirmās trešdaļas beigu daļā, kad nedaudz vairāk kā minūtē tā guva trīs vārtus un rezultāts kļuva jau 4:0. Pēc trešo vārtu zaudējuma Mareku Mitenu vārtos aizstāja Gustavs Grigals, tomēr Latvijas izlasei tas nepalīdzēja līdzsvarot spēli.

Pirms pēdējās trešdaļas krievi jau bija vadībā ar 6:0 un nostiprināja uzvaru ar vēl vieniem gūtiem vārtiem. Krievijas izlasē lielākoties ir iekļauti U-17 vecuma hokejisti, jo sākotnēji iecerētajā sastāvā, pēc mediju informācijas, spēlētājiem problēmas radīja par dopinga preparātu atzītais meldonijs.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Latvijas jaunieši pagarinājumā piekāpās Šveices vienaudžiem (4:5), bet nākamajās cīņās sekoja zaudējums pagarinājumā Zviedrijai (3:4) un smaga sakāve pret mājiniekiem amerikāņiem (1:12).

Pasaules čempionāts beigsies svētdien. Otrā apakšgrupā spēlē Somijas, Kanādas, Čehijas, Slovākijas un Dānijas U-18 izlases.