U-18 hokeja izlase cieš sagrāvi arī pret Čehiju (papildināts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Ar otro smago zaudējumu pēc kārtas U-18 pasaules čempionātu (PČ) piektdien Sočos turpināja Latvijas hokejisti, kam ar 0:7 bija jāatzīst arī Čehijas vienaudžu pārākums, pavēstīja organizatori. Pēc līdzīga scenārija kā pirmajā cīņā Latvijas izlase jau pirmajā periodā nonāca zaudētājos ar trīs vārtu deficītu.

Latvijas vārtsargu Maksimu Rešetņikovu divreiz pārspēja Patriks Zdrahals, bet Miroslavs Indraks pirmās trešdaļas beigās panāca 3:0. Otrajā periodā Zdrahals realizēja skaitlisko vairākumu, savukārt Ondržejs Kase nodrošināja čehiem jau piecu vārtu pārsvaru. Vēl divas ripas Rešetņikova vārtos nonāca pēdējā trešdaļā pēc Tomaša Dvoržāka un Romana Prikrila metieniem.

Grupas turnīrā Latvijas izlasei vēl atlikušas spēles svētdien pret ASV un pirmdien pret Krieviju. Pirmajā spēlē A grupā Latvija ar 0:7 kapitulēja somiem. Tādējādi divās spēlēs Latvijas jaunieši vēl nav guvuši nevienus vārtus.

Uzbrucējs Rihards Bukarts pēc spēles aģentūrai RIAN teica, ka Latvijai acīmredzot būs jācīnās izdzīvošanas spēlēs, lai saglabātu tiesības augstākajā divīzijā spēlēt arī pēc gada. Bukarts atzina, ka komanda ir neziņā, ko mainīt, lai turpmāk nospēlētu labāk.

"Ģērbtuvēs neviens nesmaida, arī treneri nezina, ko darīt. Pat nezinām, ko mainīt," teica Bukarts. "Izmainījām [spēlētāju] maiņas - arī nekas neizdodas. Nākamās divas spēles pret ASV un Krieviju - pretī būs tanki. Laikam kā vienmēr spēlēsim par izdzīvošanu," atzina hokejists.

Bukarts U-18 PČ nespēlē reizi, taču neatceras, kad komandai būtu klājies tik plāni. Latvijas hokejisti rēķinājuši, ka čehi būs visvājākie pretinieki grupā, tādēļ spēle pret viņiem būs pati galvenā. Taču izrādījies, ka sāncenši ir tikpat vareni kā somi.

"Uzbrukumā vispār šausmas - mums spēlē ir 15 metienu pa vārtiem. Gaidīju, ka ne viss būs ideāli, taču negaidīju, ka divreiz zaudēsim ar 0:7. Raudāt gribas, ka divreiz ar 0:7 zaudējam," emocionāls bija Bukarts. Viņš arī kritizēja dažus nenosauktus spēlētājus, kas neizliek visus spēkus, jo acīmredzot uzskata, ka ar tikšanu sastāvā savu uzdevumu ir izpildījuši.

Katras grupas četras spēcīgākās komandas tiks ceturtdaļfinālā, savukārt atlikušās divas čempionāta vienības izslēgšanas pārī cīņā līdz divām uzvarām noteiks izlasi, kas vietu elites divīzijā zaudēs. Čempionāts beigsies 28.aprīlī ar finālu un spēli par 3.vietu.