Trīs vārti vairākumā Latvijai nes uzvaru arī pār Slovākijas hokejistiem

Enerģiskā Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionātā Ķelnē svētdien rezultatīvi nospēlēja skaitliskajā vairākumā un ar 3:1 pieveica Slovākijas izlasi, izcīnot otro uzvaru divās spēlēs un iezīmējot izredzes turnīrā tikt tālāk par grupu kārtu, liecina organizatoru informācija. Pirmo reizi Latvija pasaules čempionātu sāka ar divām uzvarām un ir grupas līdere.

Vārtus guva Jānis Sprukts, Zemgus Girgensons un Andris Džeriņš. Ļoti nozīmīgs devums komandas panākumā bija vārtsargam Elvim Merzļikinam, kurš čempionātā noturēja savus vārtus neskartus vairāk nekā piecarpus trešdaļas.

Latvijas izlasi skaitliskā pārsvara izspēlē pirmās trešdaļas vidū vadībā izvirzīja Sprukts, otrajā periodā rezultatīvs bija Girgensons un panāca 2:0, bet trešo reizi vārtsargu Janu Laco pēdējā spēles nogrieznī pārspēja Džeriņš, atjaunojot divu vārtu pārsvaru.

Pirmdien Latvijas hokejistiem būs brīvdiena, bet otrdien jāspēlē pret Itāliju, kas svētdien cieta sagrāvi 1:10 pret Krieviju.

Sparīgi spēli sākušie Latvijas hokejisti izprovocēja pretiniekus uz pārkāpumiem. Par aizsarga Uvja Balinska iegrūšanu apmalē līdz spēles beigām tika noraidīts Tomāšs Matušeks, kas nodrošināja Latvijai iespēju piecas minūtes spēlēt vairākumā. Turklāt pēc vēl viena noraidījuma slovāki palika trijatā. Lielais vairākums gan palika neizmantots, taču drīz vien visai kuriozi Latvijas izlase atklāja rezultātu. Aizsarga kavētajam Spruktam cenšoties mest vārtu virzienā, ripa ar augstu loku lēni ielidoja vārtos.

Slovākiem līdz pārtraukumam arī izdevās iedabūt ripu Elvja Merzļikina vārtos, taču rezultāts nemainījās, jo tiesnesis uzskatīja, ka uzbrucējs Andrejs Kudrna neatļauti traucēja vārtsargam. Trešdaļas pēdējās minūtēs asāk uzbruka slovāki, un Merzļikinam bija ko turēt, atsevišķā epizodē atvairot ripu arī ar galvu.

Izdevās realizēt arī nākamo skaitlisko vairākumu otrajā periodā - pēc brāļu Roberta un Riharda Bukartu piespēlēm ripa nonāca vārtu priekšā pie Girgensona, kurš zibenīgi realizēja savu iespēju. Turpretim mazākumā latvieši nospēlēja gana droši, lai nedotu pretiniekiem daudz labu uzbrukuma iespēju.

Dažbrīd Merzļikinam palīdzēja arī veiksme - pēdējā trešdaļā Kudrnas metienu atvairīja pārliktnis, tomēr nosargāt savus vārtus neskartus otrajā spēlē pēc kārtas Latvijas vārtu vīram neizdevās. Pēdējā perioda vidū Mihels Miklīks realizēja vairākumu un palika vairs tikai vienu vārtu pārsvars. Taču vēl viens noraidījums šoreiz jau iegāza slovākus, kuri nespēja izsekot pretinieku saspēlei un Džeriņš nostiprināja Latvijas pārsvaru.

Spēles beigās bija jāiztur Slovākijas izlases spiediens, ko komanda vienotiem spēkiem arī paveica. Trīs minūtes pirms beigu svilpes Laco aizstāja laukuma spēlētājs, bet pēdējais glābšanās mēģinājums neko neizmainīja.

Nākamnedēļ Latvijas izlase čempionātu turpinās pret Itāliju (9.maijā), Zviedriju (11. maijā) un ASV (13.maijā), bet pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret Krieviju (15.maijā) un mājinieci Vāciju (16.maijā). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.