Trešais zaudējums PČ tuvina Latvijas hokejistes izkrišanai no A grupas

Latvijas sieviešu hokeja izlase trešdien Norvēģijā ar 2:4 zaudēja slovākietēm un pēc trešās neveiksmes sarežģīja sev uzdevumu pasaules čempionātā (PČ) noturēties I divīzijas A grupā, liecina organizatoru informācija. Priekšpēdējās vietas īpašniecēm austrietēm Latvija zaudē četrus punktus, un tikai uzvara nākamajā spēlē piektdien pret Austriju vēl saglabās izredzes pakāpties augstāk par pēdējo vietu.

Pret Slovākijas izlasi Latvijai vārtus guva Līga Miljone un Laila Dekmeijere-Trigubova. Miljone pēdējās trešdaļas sākumā panāca 1:2, savukārt Dekmeijere-Trigubova 49 sekundes pirms pamatlaika beigām vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3). Latvijas izlasē tobrīd laukumā bija sešas laukuma spēlētājas. Turpinot spēlēt bez vārtsardzes, tika zaudēti ceturtie vārti.

Slovākiju 9. minūtē vadībā izvirzīja Lenka Srokova, piecas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Martina Veličkova panāca 2:0, bet 29 sekundes pēc Miljones vārtu guvuma Nikola Gapova vēlreiz raidīja ripu Evijas Tētiņas vārtos un atjaunoja divu vārtu starpību. Jana Kapustova 36 sekundes pirms beigu svilpes iemeta ripu tukšos Latvijas vārtos.

Ja Latvijai izdevīgi beigsies citas spēles, pēc uzvaras pār austrietēm priekšpēdējo vietu grupā varēs saglabāt arī,  nezaudējot pamatlaikā pēdējā spēlē pret Dāniju. Turnīra pirmās vietas īpašnieces pakāpsies uz elites divīziju, turpretim pēdējā vietā palikusī valstsvienība izkritīs uz I divīzijas B grupu.

Turnīrā iepriekšējās spēlēs Latvijas izlase zaudēja Japānai (0:5) un Norvēģijai (4:7).