Sadaļas Sadaļas

Hokeja laukums

Iemetiens - hokeja elements ar senu vēsturi

Hokeja laukums

19. decembra «Hokeja laukums»

Hokeja treneris Kārlis Zirnis

Treneris Zirnis: Ar valstsvienības krekla uzvilkšanu hokejistam jāprot lepoties

Latvijas U-20 izlase galvenā trenera Kārļa Zirņa vadībā pasaules čempionāta pirmās divīzijas turnīrā Vācijā jau šķīrusies no izredzēm atgiezties spēcīgāko valstu konkurencē, tomēr ikdienā ASV strādājošais speciālists uzsver, ka sportiskie panākumi nav vienīgā vērtības mēraukla. Zirnim ir svarīgi, lai spēlētāji lepotos ar iespēju pārstāvēt savu valsti, bet treneru veikuma novērtēšanā viņš aicina galveno pievērst uzmanību tam, ko dod sabiedrībai katra sagatavotie atlēti.

Zirnim ir divas pases, bērni, māja un mašīna ASV, bet sevi viņš sajūt kā latvieti, jo vecāki un dzimtas saknes ir Latvijā. Nekad Zirnis nav uzskatījis sevi par amerikāni, lai gan Amerikā veidojis karjeru hokejā, jo gribēja izmantot  visas labākās iespējas, kas Eiropā bija pieticīgas. Amerikā Zirnis ir kopš puikas gadiem, kad devās pāri okeānam, lai spēlētu hokeju junioru līgās.

Latvijā konkurence hokejā nav tik liela un daudzi spēlētāji var būt itin droši par dalību izlasē. Taču

no amerikāņiem Zirnis ir iemācījies, ka iespēja uzvilkt savas valsts izlases kreklu ir pagodinājums, kas jāspēj novērtēt.

To viņš grib iemācīt arī Latvijas spēlētājiem.

Svarīgi ir arī iemācīt apziņu, ka smagi jāstrādā katru dienu un jādod enerģija apkārtējiem cilvēkiem. Caur hokeju tā ir apmācība dzīvei, paskaidro Zirnis. Viņš atzīst, ka treneri nereti mēdz vērtēt pēc viņa uzvarām un zaudējumiem, bet

vissvarīgākais tomēr ir, kādus cilvēkus speciālists ir izaudzinājis.

"Vērtējiet treneri pēc pieciem, sešiem gadiem, kad būs redzams, ko viņa audzēkņi dod sabiedrībai," LTV raidījumā "Hokeja laukums" sacīja Zirnis.

Ikdienā Zirnis strādā par treneri ASV augstskolas komandā Aļaskā. Viņš ir pateicīgs savulaik Latvijas valstsvienību vadījušajam Tedam Nolanam par doto lielo iespēju strādāt izlasē, sākumā kā videotrenerim, vēlāk kā asistentam. Zirnis neslēpj, ka Ziemeļamerikā ir ļoti grūti dabūt darbu hokejā tikai ar CV atrādīšanu, jo ir svarīgi, ka kādu pazīsti, esi kopā strādājis vai tāpat ceļi kur krustojušies. Tā jau ir iespēja intervijā tikt pie darbavietas.

"Hokejs ir mana dzīve, kur cenšos sevi attīstīt un citiem palīdzēt," saka Zirnis.

Latvijas U-20 izlasē Zirnis sevi uzskata par neitrālu treneri,

kas nav no kādas vietējās hokeja skolas un tādēļ var būt objektīvs. Speciālists arī uzsver, ka mūsdienās nav problēmu ar informācijas iegūšanu, jo visu izlases kandidātu spēles var redzēt internetā.

No visiem komandas spēlētājiem Zirnis sagaida pozitīvu enerģiju, lielu sirdi katram hokejistam un iedegšanos par kopēju lietu. Smagākās situācijas profesijā viņam ir tās, kad kādam spēlētājam jāsaka paldies un no viņa jāšķiras, jāpasaka, ka viņam nav vietas sastāvā. It īpaši sarunās ar vecākiem spēlētājiem, kuriem nākamā iespēja var arī nebūt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt