Panorāma

Dzīvniekus skaita drons

Panorāma

Ģimenes ārstes praksē Siguldā vairāk nekā 50 % vakcinēto

Treneris: Kivlenieka trumpis bija smaids un iekšējais miers

Treneris piemin traģiski bojā gājušo Kivlenieku: Viņa trumpis bija smaids un iekšējais miers

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jauns un pavisam noteikti talantīgs, bet arī ļoti labsirdīgs, izpalīdzīgs un vienmēr smaidīgs – tāds Latvijas hokeja valstsvienības un NHL komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks paliks atmiņā tiem, kas viņu pazina. Hokeja treneris Guntis Bāliņš, kas Kivlenieku trenēja tīņa gados, saka, ka tieši Matīsa personība – pozitīvisms un sirsnība – bija tā, kas viņu atšķīra no daudziem citiem.

Ledus hallē, kuras durvis pirms 10 gadiem vēra arī Matīss Kivlenieks, piemiņas vietā gulst ziedi un ik pa brīdim ienāk un apstājas cilvēki, lai pieminētu pāragri mirušo Latvijas hokeja talantu. Treneris Guntis Bāliņš satika desmitgadīgu Matīsu Kivlenieku un bija viņa treneris 6 gadus, līdz Matīss devās sasniegt jaunas hokeja virsotnes Ziemeļamerikā.

“Skaidrs, ka atceros, ņēmās un muļķojās kā jau puišeļi, gribas jau arī kaut ko padauzīties, bet vismaz visa muļķošanās bija tāda labsirdīga, ir tā reizēm, ka aiziet tā dauzīšanās tā netīri, bet viņam bija dauzīšanās kā dauzīšanās, tā pozitīvi. Viņam vislaik tas smaidiņš bija, uzkliedz kaut ko, viņš – “nu trener”... ar tādu smaidiņu,” atceras Bāliņš.

Rezgalis, kas lēnām izzinājis sevi kā spēlētāju, tomēr ātri sapratis un ļoti labi izjutis spēli – tāds bija jaunais, vēl tikai topošais Latvijas hokeja valstsvienības vārtsargs.

Bāliņš stāsta: “Matīss, kad jauns bija, tāds paslinks, bet miers viņam bija, tas smaids, miers, arī tāds labsirdīgs bija, bet nu bija tāds paslinks, vajadzēja viņu padzenāt. Tāda laba īpašība bija – ka vārtsargam gadās citreiz ielaist tādu taurenīti vai ko... Viņš netrakoja, viņš palika mierīgs un, cik es zinu, Amerikā arī tāpat bija, ielaida, bet vienalga palika mierīgs un stāvēja labi tālāk, līdz ar to tu komandai mieru iedod. Ja iekrīt, visi jau pārdzīvo, bet, ja redz, ka vārtsargs mierīgs, tad paliek visi mierīgi, arī spēlētāji spēlē tālāk.”

Pirmie gadi Amerikā nebija viegli. Pēc spēlēšanas zemākās līgās, 2017. gadā jaunais latvietis noslēdza līgumu ar Kolumbusas “Blue Jackets”. Tas bija milzu novērtējums Matīsa talantam un darba spējām, jo NHL klubi reti noslēdz līgumus ar spēlētājiem, kas nav iepriekš draftēti. Savu pirmo NHL uzvaru Matīss guva 2020. gada janvārī.

“Viņam bija savs talants, vienkārši tas, ka viņš vēlāk to visu precīzāk izjuta, pie tā aizgāja strādāt un tad bija vajadzīgs liels darbs, ar savu darba ētiku, gribu sasniegt visu – tas ir papildus – ja tu gribi un tev vēl ir talants, tad viss tas kopā aiziet un tu vari izaugt,” uzsver Bāliņš.

Treneris arī atceras, ka Matīss bijis ļoti paškritisks. Pirmajos gados Amerikā nav sniedzis intervijas, jo uzskatījis, ka vēl nav neko sasniedzis.

Matīss Kivlenieks vienmēr paliks pirmais vārtsargs, kurš, debitējot Pasaules čempionātā hokejā, piedzīvojis sauso spēli. Turklāt izdarījis to, sniedzot mums pārējiem vēsturisku uzvaru pār hokeja lielvalsti.

KONTEKSTS:

Latvijas hokeja vārtsargs Matīss Kivlenieks dzīvību zaudēja 4.jūlijā nelaimes gadījumā ASV. 24 gadus vecajam Kivleniekam negadījumā ar pirotehniku trāpīja kļūmīgi izšauts lādiņš un ātri notikuma vietā ieradušies mediķi viņu nespēja glābt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti