Treneris Miļuns apmierināts ar izlases hokejistu pašatdevi slovēņiem zaudētajā spēlē

Latvijas izlases hokejisti ceturtdien pārbaudes turnīrā pagarinājumā zaudētajā spēlē pret Slovēniju parādīja raksturu un spēja gan panākt izlīdzinājumu, gan izvirzīties vadībā, un veiksmīgam noslēgumam mazliet pietrūka veiksmes un meistarības, par komandas galvenā trenera Ērika Miļuna teikto informēja Latvijas Hokeja federācija.

Vēl pirmajā periodā abas komandas bija spēkos līdzvērtīgas, bet spēles turpinājumā Latvijas izlase noteikti bija labāka, sacīja Miļuns. Viņš arī norādīja, ka tiesneši laukumā nebūt nebija neitrāli noskaņoti.

"Negribu pat uzskaitīt, cik spēles beigās mums iedeva nepamatotus noraidījumus. Mēs mazākumos nospēlējām tuvu ideālam, izturējām arī beigās. Skaidrs, ka fiziski šī spēle atņēma ļoti daudz, it īpaši spēlējot skaitliskajā mazākumā," pastāstīja Miļuns.

"Ar zaudējumu neesmu apmierināts, esmu apmierināts ar spēli, ar spēles saturu, ar spēlētāju pašatdevi, komandas garu, atmosfēru.

Izskatījāmies pat labāk par pieredzējušiem slovēņiem," sacīja Miļuns, kurš cer uz labāku turnīra turpinājumu.

Savukārt Latvijas izlases uzbrucējs Edgars Kulda pēc spēles atzina, ka laukumā komandai vēl pietrūka savstarpējās sapratnes, jo kopā tika aizvadīts tikai viens pilnvērtīgs treniņš. Tieši tādēļ pirmajā periodā bijis vairāk brāķa.

"Spiedām, turpinājām spēlēt agresīvi un lielā mērā kontrolējām spēli, neskatoties uz to, ka bijām iedzinējos ar 0:1. Trešajā trešdaļā jau viss aizgāja, kā vajag, iemetām savus golus," cīņas gaitu raksturoja Kulda. "Žēl, ka sekundi līdz pamatlaika beigām ielaidām vārtus. Arī papildlaikā mums bija izdevības uzvarēt spēli. Nekas traks nav noticis, mēs savu punktu dabūjām, kaut vajadzēja iegūt trīs. Centīsimies uzvarēt atlikušās divas spēles."

Arī Kulda piebilda, ka pēc tiesnešu darbības bija jūtams, ka Latvijas izlase nespēlē mājās.

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Izaicinājuma turnīra otrajā spēlē Latvijas izlase piektdien Slovēnijas pilsētā Bledā tiksies ar baltkrieviem, bet sestdien pretinieki vēl būs Francijas hokejisti.

Latvijas izlase Bledā spēlē pagaidu galvenā trenera Miļuna vadībā, kā arī sastāvā nav iekļauti potenciālie valstsvienības līderi.