ASV hokejisti pieliek punktu Šveices uzvaru gājienam, pusfinālā tiek arī mājinieki somi

ASV izlases hokejisti ceturtdien Helsinkos ar 3:0 ceturtdaļfinālā pārspēja pasaules čempionātā iepriekš nezaudējušos šveiciešus. Pusfinālu sasniedza arī mājinieki somi, kas atspēlēja divu vārtu deficītu un ar 4:2 pārspēja Slovākijas izlasi.

Pusfinālā sestdien ASV tiksies ar Somiju, bet Čehijas izlases pretinieki būs kanādieši.

Gan ASV, gan Šveices valstsvienības vienlīdz enerģiski sāka spēli, tomēr amerikāņi prasmīgāk izmantoja iespējas.

ASV izlase atklāj rezultātu

Amerikāņi pirmās trešdaļas vidū skaitliskajā vairākumā ar veiksmes palīdzību atklāja rezultātu. Bens Meijerss no tuvas distances piespēlēja uz vārtu priekšu, kur ripa no Kalvina Tūrkaufa slidas ieslīdēja vārtos.

ASV gūst otros vārtus

Otros vārtus šveicieši zaudēja pēc vārtsarga Leonardo Dženoni kļūdas izgājienā no vārtiem. Adams Godets cīņā par ripu apsteidza vārtsargu un trīsarpus minūtes pirms pārtraukuma panāca 2:0.

ASV stabilā aizsardzība otrajā trešdaļā liedza šveiciešiem samazināt rezultāta starpību. Arī pēdējā trešdaļā amerikāņi bremzēja pretinieku uzbrukumus, nereti nevairoties arī vienkārši izmest ripu no zonas.

Amerikāņu pārsvars sasniedz 3:0

Turklāt sešas minūtes pirms beigu svilpes ASV izdevās rezultatīvs pretuzbrukums, ko vārtu priekšā noslēdza Meijerss. Šveicieši pēdējās piecas minūtes nospēlēja bez vārtsarga, tomēr tuvāk vēl vienam vārtu guvumam bija amerikāņi.

Viens no mača arbitriem bija Latvijas tiesnesis Andris Ansons.

Iepriekš nevienā spēlē nezaudējušie šveicieši ieguva pirmo vietu A grupā, turpretim ASV izlase finišēja ceturtajā pozīcijā B grupā.

Somijas un Slovākijas spēles epizodes

Ceturtdaļfinālā Tamperē slovākiem divu vārtu pārsvaru nodrošināja Adams Sikora un Pavols Regenda, savukārt Marko Antila līdz pirmajam pārtraukumam rezultāta starpību samazināja. Antila otrajā periodā panāca izlīdzinājumu, bet Somiju vadībā pēdējās trešdaļas 5.minūtē izvirzīja Sakari Manninens. Mača priekšpēdējā sekundē Saku Menelainens vēl iemeta ripu tukšos Slovākijas vārtos.

Iepriekš ceturtdien pusfinālā iekļuva Čehija un Kanāda. Čehi ar 4:1 uzvarēja Vācijas izlasi, savukārt kanādieši ar 4:3 pagarinājumā bija pārāki par Zviedrijas valstsvienību.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase ceturtdaļfinālā netika un čempionātu noslēgs 10.vietā.

Čempionāta pusfināli sestdien notiks Tamperē, kur svētdien risināsies arī abas finālspēles.