Slovākijas hokejisti uzvar Itāliju, čehu panākums samazina Latvijas izredzes uz ceturtdaļfinālu

Pasaules hokeja čempionātā Somijā turpinās grupu cīņas spēles. A apakšgrupas spēlē Slovākija ar 3:1 uzvarēja Itāliju, savukārt B grupas spēlē Čehija ar 4:1 pieveica Norvēģiju.

Pirmajās minūtēs spēle ritēja līdzīgi, Itālijai turoties līdzi slovākiem. Mača rezultāts tika atklāts pirmā perioda vidū, vadībā izvirzoties slovākiem.

Slovāki atklāj rezultātu

Pēc vārtu guvuma, slovāki sāka pārņemt iniciatīvu un trešdaļas izskaņā slovāki panāca 2:0.

Slovāki panāk 2:0

Jau otrā perioda izskaņā teicam iespēja palielināt pārsvaru bija slovākiem, taču tā palika neizmantota. Arī šīs trešdaļas sākumā Itālijai izdevās radīt bīstamus momentus, turpinājumā slovākiem pakāpeniski nostiprinot iniciatīvu.

Trešā perioda ievadā Itālijas izlase atgriez intrigu, samazinot deficītu līdz minimumam.

Itālija gūst vārtus

Drīz vien Slovākijas izlase divu vārtu pārsvaru atguva.

Slovāki panāk 3:1

Spēles pēdējā trešdaļā Itālija spēlēja agresīvi, vairākkārt komandām apmainoties asumiem un veidojot burziņus vārtu priekšā.

Uzvara Slovākijai ļauj saglabāt iespējas cīnīties par ceturtdaļfinālu. Izšķirošā spēles visticamāk būs cīņa ar Dāniju, jo abām komandām pašlaik ir deviņi punkti.

Paralēlajā spēlē Čehija ar 3:1 uzvarēja Norvēģiju, apgrūtinot Latvijas cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.

Pēc piecām spēlēm Latvija ar pieciem punktiem ir piektajā vietā B grupā, vēl arvien saglabājot cerības iekļūt ceturtdaļfinālā. Lai iekļūtu labāko astotniekā, Latvijai nepieciešamas uzvaras abās atlikušajās spēlēs, turklāt panākumi jāgūst jau pamatlaikā. Tāpat jācer, ka Čehija vai ASV atlikušajās spēlēs negūs nevienu punktu.

Svētdien Latvija pulksten 16.20 tiksies ar Lielbritāniju, bet pēdējo grupas spēli mūsu hokejisti otrdien aizvadīs pret Zviedriju.