Latvijas hokeja izlase pēdējā trešdaļā nodrošina uzvaru pār britiem. Galvenie notikumi

Latvijas hokeja izlase svētdien pasaules čempionātā priekšpēdējā spēlē grupas kārtā trešajā periodā divreiz realizēja skaitlisko vairākumu, nodrošinot uzvaru 4:3 pār Lielbritānijas valstsvienību un saglabājot cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.

Vadībā pirmo reizi Latvijas izlase izvirzījās pēdējā trešdaļā, divreiz gūstot vārtus vairākumā. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē nosauca Mārtiņu Dzierkalu, kurš asistēja trīs vārtu guvumā.

Pēc uzvaras skan Latvijas himna

Briti spēles sākumā skaitliskajā vairākumā guva pirmos vārtus un pirmās trešdaļas vidū aizturētā soda situācijā divkāršoja pārsvaru. Veiksmīgāk Latvijas izlase sāka otro periodu, Oskaram Batņam samazinot rezultāta starpību. Tomēr briti vēl līdz trešdaļas vidum atjaunoja divu vārtu starpību un Elvi Merzļikinu vārtos aizstāja Artūrs Šilovs. Jāņa Jaka gūtie vārti otrā perioda turpinājumā ļāva vēlreiz samazināt deficītu līdz minimumam. Vairākuma izspēlē neizšķirtu pēdējā trešdaļā panāca Rihards Bukarts, bet Andris Džeriņš nodrošināja Latvijai izšķirošo vienu vārtu pārsvaru.

Lielbritānijas izlase atklāj rezultātu

Pirmajā vārtu guvumā Brets Perlini netraucēti noslēdza piespēli tukša vārtu stūra priekšā.

Briti divkāršo pārsvaru

Savukārt otro vārtu guvumu Lielbritānijai tiesneši ieskaitīja pēc ilgākas video pētīšanas. Ripa vārtos nonāca no Keida Nelsona slidas kustībā uz vārtu pusi, tomēr arbitri nolēma, ka tas nav traktējams kā spēle ar kāju.

Latvijas izlase uzbrukumā aktivizējās pirmās trešdaļas pēdējās minūtēs, ar ko gan bija par maz vārtu gūšanai.

Saruna ar Rodrigo Ābolu

Valstsvienības kapteinis Rodrigo Ābols pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka Lielbritānijas izlase labāk aizvadīja mača sākumu, bet latvieši aktivizējās tikai pēc nonākšanas zaudētājos ar 0:2. Ābols piebilda, ka komandas vājajam sniegumam spēles sākumā nav attaisnojuma.

Oskars Batņa gūst pirmos vārtus Latvijai

Centieni uzbrukumā atmaksājās otrā perioda 5. minūtē. Nikolaja Jelisejeva mesto ripu britu vārtsargs Bens Bounss atsita ļoti parocīgi Batņam, kurš nekavējās izmantot savu iespēju.

Briti atjauno divu vārtu pārsvaru

Taču Lielbritānijas izlase ātri revanšējās – Lūiss Huks ārā uzbrukumā ar asu plaukstas metienu no iemetiena apļa pārspēja Merzļikinu, kuru pēc ielaistajiem vārtiem aizstāja Šilovs.

Jānis Jaks realizē skaitlisko pārsvaru

Vēlreiz līdz minimumam rezultāta starpību Latvijas izlase samazināja, spēlējot vairākumā četratā pret trim. Ilgu ripas izspēli ar spēcīgu un precīzu metienu noslēdza Jaks.

Merzļikins pēc otrās trešdaļas televīzijā bija redzams pie laukuma apmales ar ledus kompresi uz kreisās kājas pēdas, bet rezerves vārtsarga vietu uz soliņa pēdējā trešdaļā ieņēma Gustavs Dāvis Grigals.

Saruna ar Jāni Jaku

Jaks pēc otrās trešdaļas sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka rezultāts nav pozitīvs, un komanda darbojas pārāk lēni. Latvijas izlase necīnās tik agresīvi, kā vajadzētu, bet pēdējā trešdaļā ir aktīvi jādodas uzbrukumā, uzsvēra vārtus guvušais aizsargs.

Rihards Bukarts panāk neizšķirtu

Pēdējās trešdaļas vidū skaitliskā vairākuma izspēlē Rihards Bukarts rezultatīvi nospēlēja vārtu priekšā un precīzi iemeta ripu zem pārliktņa.

Andris Džeriņš gūst uzvaras vārtus

Vēlreiz nonākot mazākumā, britiem neizdevās nosargāt savu vārtu priekšu un Džeriņš pirmo reizi mačā vadībā izvirzīja Latviju.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko hokejistu spēlē pret Lielbritāniju rezultāti

Lai saglabātu izredzes sasniegt ceturtdaļfinālu, Latvijas hokejistiem jāuzvar pamatlaikā arī atlikušajā spēlē grupā otrdien pret Zviedriju un jāsagaida citu spēļu labvēlīgs iznākums.

Saruna ar Kristapu Zīli

Latvijas izlases aizsargs Kristaps Zīle pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka galvenais laukumā būs saglabāt vēsu prātu un koncentrēšanos. Turklāt briti nav gados jaunākā komanda, tādēļ ātrums un daudz metienu varētu nodrošināt uzvaru, piebilda Zīle.

Saruna ar ar Jūenu Kingu un Benu Bounsu

Savukārt Lielbritānijas izlases vārtsargs Bens Bounss pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandai galvenais būs spēlēt ātri un bez kavēšanās pieņemt lēmumus, jo jāspēlē pret meistarīgiem spēlētājiem. Tikmēr Lielbritānijas treneris Jūens Kings uzsvēra kopības garu kā galveno spēku komandā, kur galvenais nav atsevišķi spēlētāji. Komanda cīnīsies par uzvaru, jo vajadzīgi punkti, lai paliktu augstākajā divīzijā, piebilda Kings.

Saruna ar Polu Adiju

Britiem pret Latviju būs jātiek galā ar Rūdolfa Balcera uzbrukuma maiņu, lai cīnītos par uzvaru, intervijā Latvijas Televīzijā teica Lielbritānijas hokeja komentētājs Pols Adijs. Par ļoti svarīgu Lielbritānijas komandas elementu Adijs nosauca Bounsu vārtos un pauda cerību, ka pret Latviju būs iespējas gūt vārtus.

Vēlāk svētdien Latvijas pārstāvētajā B grupā Tamperē tiksies Zviedrijas un Norvēģijas izlases. Savukārt A grupā Helsinkos Vācija ar 5:4 pārspēja Kazahstānas izlasi, bet vakarā vēl sekos Šveices un Francijas valstsvienību duelis.

Latvijas izlase grupas turnīru noslēgs otrdien pret Zviedrijas valstsvienību.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.

Pasaules čempioni Somijā kļūs zināmi 29. maijā.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko hokejistu spēlē pret Lielbritāniju rezultāti