Teksta tiešraide: Somija-Latvija 5:1 (spēle galā)

Pirmā no divām Latvijas hokeja izlases pārbaudes spēlēm Somijā.

Skan abu valstu himnas. Gan Latvijas, gan Baltkrievijas himnas vokāli, a capella izpilda kāda vietējā dziedātāja.

Latvijas izlases sastāvs:

Vārtos: #1 Ervīns Muštukovs; rezervē #33 Jānis Kalniņš.

Aizsargi: #2 Rodrigo Laviņš, #3 Jānis Jaks, #6 Agris Saviels, #13 Guntis Galviņš, #14 Jēkabs Rēdlihs, #22 Mārtiņš Gipters, #77 Mārtiņš Porejs, #88 Maksims Širokovs;

Uzbrucēji: #17 Aleksejs Širokovs, #18 Artūrs Ozoliņš, #22 Artūrs Kuzmenkovs,  #25 Andris Džeriņš, #40 Miks Lipsbergs, #51 Edgars Kļaviņš, #59 Edijs Brahmanis, #60 Juris Štāls,  #71 Roberts Bukarts, #73 Gunārs Skvorcovs, #91 Roberts Jekimovs, #95 Juris Upītis,  #96 Māris Bičevskis.

Trešdaļu ar uzbrukuma mēģinājumu sāk mājinieki. Pirmā pusotra minūte izlūkojoša, piesardzīga.

2 minūšu noraidījumu par pretinieka klupināšanu nopelna Ervīns Muštukovs. Diezgan neierasta situācija hokejā - sods vārtsargam. Sodu izcieš Edgars Kļaviņš.

Somi izdara metienus no distances, ar cerību uz precīzu ripas trajektorijas labojumu vārtu priekšā. Pagaidām nesekmīgi.

Esam pilnā sastāvā, mazākums izturēts. Tā pēdējās sekundēs komandu no vārtu zaudējuma glāba Muštukovs.

Somi turpina dominēt laukumā, mūsējie mēģina spēlēt uz pretuzbrukumiem.

Halles tribīnes Somijā diezgan pārpildītas. Mazāk galējos sektoros, bet centrālās tribīnes par skatītāju trūkumu nevar sūdzēties.

Latvijas izlase joprojām nav patraucējusi Somijas izlases vārtsargu, mājinieki joprojām turpina mēģinājumus gūt vārtus.

Latvijai vēl viens mazākums. Kāds no mūsu hokejistiem uz ledus izlecis par ātru - 2 minūšu sods par skaitliskā sastāva pārkāpumu. To izcieš Aleksejs Širokovs.

Tukšā vārtu stūrī netrāpa pieredzējušākais pretinieku spēlētājs Jere Karalahti.

Latvijas izlase iztur arī otro mazākumu.

Pirmajā trešdaļā vēl jāspēlē 7 minūtes.

Labu uzbrukumu izveido Latvijas izlase, taču Miks Lipsbergs neprecīzi met ar nūjas neērto pusi.

Latvijas izlase izvirzās vadībā! Metienu no zilās līnijas izdara Guntis Galviņš, vārtu priekšā burzma un ripa vārtos. Galviņam 8.vārti izlases rindās.

Somiem vēl viens vairākums. Noraidīts Roberts Bukarts.

Garām vārtiem no ļoti labas pozīcijas met pretinieku uzbrucējs.

Somi sparīgi cenšas panākt izlīdzinājumu, teicami darbojas Muštukovs.

Diemžēl somu ofensīva rezultējas vārtu guvumā. Nomainīties nepaspēj Mārtiņš Porejs, tāpēc ir pārāk noguris, lai pieņemtu pareizo lēmumu un ļauj pretspēlētājam pārspēt Muštukovu. Somiem izceļas Tomi Huhtala.

Pirmā trešdaļa noslēgusies. Rezultāts līdzsvarā - 1:1.

R.Laviņam šodien 216.spēle izlases kreklā. Ja viņš spēlēs arī rīt, panāks absolūto rekordistu Aleksandru Ņiživiju. Katrs nākamais mačs būs rekorda labojums.

Galviņa vārtos piespēles Gunāram Skvorcovam un Jurim Upītim.

Mūsu komandā piespiedu vārtsargu maiņa. Izlases vārtos debitē 22 gadus jaunais Jānis Kalniņš. Muštukovam, šķiet, kāds nepatīkams savainojums.

Atkal kļūdās M.Porejs un A.Saviels, kā arī uzbrucēji un somi skaisti izspēlē līdz tukšiem vārtiem. J.Kalniņam smaga debija.

Somiem joprojām pieder iniciatīva, mūsējie vien epizodiski izveido ko potenciāli bīstamu sāncenšu vārtiem.

Galviņš ieiet zonā, piespēle uz labo malu Skvorcovam, taču pretinieks patraucē un ripu tver mājinieku vārtsargs.

"Nedaudz jautrāks hokejs sācies!" - Jānis Stepītis, spēles komentētājs.

Kalniņš kļūdās vārtos un Īro Pakarinens panāk 3:1. Uzbrucēja metiens lido t.s. "mājiņā" - starp vārtsarga kājsargiem.

Kalniņš nedaudz reabilitējas un glābj komandu no vārtu zaudējuma.

Beidzot arī vairākums Latvijai.

Pagaidām nesekmīga vairākuma izspēle, uz ledus jau otrā realizācijas brigāde.

Vairākums netiek izmantots. Pat īsti neizdevās nostāties zonā, neizdarījām arī nevienu metienu.

Trešdaļā vēl atlikušas mazāk kā četras minūtes.

Pretinieks jau kārtējo reizi apspēlē Poreju, komandu atkal glābj Kalniņš.

Somi jau vairāk kā minūti iespieduši mūsējos aizardzības zonā. Latvijas izlasi glābj vārtu konstrukcija.

Otrā trešdaļa galā. Atsevišķi šo spēles nogriezni zaudējām ar 0:2.

Metieni otrajā trešdaļā - 15:3 pretinieku labā. Kopā divās trešdaļās pārvars vēl nospiedošāks - 35:5.

Pēdējo trešdaļu mūsējie iesāk manāmi aktīvāk kā iepriekšējās.

Bīstams pretinieku metiens. To pašaizliedzīgi bloķē aizsargs Maksims Širokovs.

Metienu no kreisā flanga izdara Skvorcovs, pēc tam mēģina arī Galviņš, bet Somijas vārtsargs darbojas nekļūdīgi.

Līdz šim visu spēli aizvadām ar trim aizsargu pāriem. Pagaidām uz soliņa palikuši debitanti Mārtiņš Gipters un Jānis Jaks.

Izlasē debitē Artūrs Kuzmenkovs!

Nenosargājam vārtu priekšu un Tomijs Salminens ripu "ar gaļu" iestumj vārtos.

Izlasē debitē arī 18 gadus jaunais aizsrags Jānis Jaks.

Lielisku izdevību Skvorcovam neļauj izmantot pretspēlētājs, pretuzbrukumā neprecīzi met arī mājinieku spēlētājs.

Noraidījumu nopelna Edijs Brahmanis.

Mazākums izturēts, taču pēc tā izturēšanas veiksmīgu pretuzbrukumu izmantot neizdodas.

Līdz 3.trešaļas beigām nedaudz vairāk kā sešas minūtes.

Lieliskus vārtus, filigrāni pielabojot ripas lidojumu, gūst Juha Peta Hitanens.

Mūsējie turpina centienus izcelties vēl vismaz reizi.

Debitē arī Mārtiņš Gipters. Līdz ar to, izlasē debitējuši visi 5 spēlētāji, kuriem šis pirmais mačs valstsvienībā.

Somijas izlase izcīna pārliecinošu uzvaru. Nākamais mačs jau rīt, Kuopio pilsētā, plkst.18.30.

Tiešraide arī lsm.lv

Latvijas izlasē par labāko spēlētāju mačā atzīst Gunti Galviņu, Somijas izlazē trešo vārtu autoru Pakarinenu.