Tampabejas «Lightning» uzvar un nonāk soļa attālumā no Stenlija kausa

Trešo panākumu pēc kārtas piektdien izcīnīja Tampabejas "Lightning", kas nonākuši vienas uzvaras attālumā no Stenlija kausa izcīnīšanas. Ceturtajā finālsērijas mačā "Lightning" ar 5:4 pieveica Dalasas "Stars", liecina Nacionālās Hokeja līgas informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām Tampabejas klubs atrodas vadībā ar 3-1.

Uzvaru "Lightning" nodrošināja vien papildlaikā, kad 67. minūtē vārtus guva Kevins Šatenkērks.

Spēli labāk iesāka "Stars", kas izvirzījās vadībā ar 2:0. Vispirms mača ievadā precīzs bija Džons Klingbergs, bet pusotru minūti pirms pirmās trešdaļas beigām vārtus guva Džo Pavelskis.

Vēl pirmā perioda pēdējā minūtē Breidens Points paspēja rezultāta starpību sadeldēt līdz minimumam, savukārt otrās trešdaļas ievadā viņš rezultātu izlīdzināja. Sešas minūtes vēlāk "Stars" spēlētājs Korijs Perijs atjaunoja vadību Dalasai, tomēr pusotru minūti pirms otrās trešdaļas beigām Janī Gords atgrieza līdzsvaru.

Trešā perioda sākumā Aleksandrs Kilorns pirmo reizi vadībā izvirzīja "Lightning", tomēr Dalasas komanda rezultātu izlīdzināja, otro reizi precīzam esot Pavelskim. Rezultāts pamatlaikā vairs nemainījās. Papildlaika septītajā minūtē, spēlējot skaitliskajā vairākumā, Šatenkērks atnesa panākumu Tampabejas vienībai.

Spēles spilgtākie mirkļi

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jau vēstīts, ka pirmajā sērijas spēlē ar 4:1 "Stars" guva panākumu, savukārt nākamajās divās spēlēs "Lightning" bija pārāki ar 3:2 un 5:2.

Nākamā finālsērijas spēle paredzēta jau sestdien.

Jau ziņots, ka Austrumu konferences finālā Tampabejas "Lightning" ar 4-2 pieveica Ņujorkas "Islanders", savukārt Dalasas "Stars" Ritumos ar 4-1 pārspēja Vegasas "Golden Knights".

Līdz šim abas komandas Stenlija kausu ieguvušas pa reizei. Dalasas komanda kāroto trofeju  virs galvām cēla 1999. gadā, savukārt  "Lightning" čempionu godā nokļuva 2005. gadā.

NHL finālsērija tiek aizvadīta Covid-19 drošos apstākļos Edmontonā.

Pandēmijas dēļ šogad NHL netika aizvadīta pilnvērtīga sezona. Pēc pārtraukuma spēles atsākās augustā Toronto un Edmontonā, kur 24 komandas piedalījās līdz šim nebijušā izslēgšanas turnīra formātā.