Šveices hokejisti uzvaru gājienu pasaules čempionātā turpina pret Franciju

Šveices hokeja izlase svētdien pasaules čempionātā priekšpēdējā spēlē grupas kārtā ar 5:2 pārspēja Francijas valstsvienību, izcīnot sesto uzvaru pēc kārtas.

Jau pirms abu komandu spēles bija skaidrs, ka vēl nevienu punktu nezaudējušie šveicieši spēlēs ceturtdaļfinālā, turpretim frančiem čempionāts beigsies pirms izslēgšanas posma sākuma. Francijas izlasei nedraud izkrišana uz zemāku līmeni, bet arī aizsniegties līdz ceturtdaļfinālam komandai vairs nav iespējams.

Abām komandām pirmajā trešdaļā atklātā hokejā netrūka kļūdu, un labāk savas iespējas izmantoja franči, iegūstot divu vārtu pārsvaru.

Francijas izlase gūst pirmos vārtus

Aleksandrs Teksjē pārtvēra ripu Šveices vārtu priekšā un acumirklī pārspēja vārtsargu Reto Berru.

Franči divkāršo pārsvaru

Savukārt Valentēns Klero noslēdza ātru uzbrukumu un divkāršoja Francijas pārsvaru. Turklāt Francijas izlase palaida garām labu iespēju gūt arī trešos vārtus - Teksjē nerealizēja soda metienu.

Šveices izlase samazina rezultāta starpību

Pirmajā uzbrukumā otrā perioda sākumā Niko Hišīrs vienus vārtus šveiciešiem prettriecienā atguva.

Šveices izlase panāk neizšķirtu

Tobiass Geizers otrā perioda vidū ar metienu no zilās līnijas pārspēja spēlētāju piesegto Francijas vārtsargu Sebastjanu Ilonenu un panāca neizšķirtu 2:2.

Šveicieši pirmo reizi izvirzās vadībā

Līdz otrās trešdaļas beigām Šveices izlase guva arī trešos vārtus - Andress Ambīls bija veiklākais cīņā pie vārtiem.

Šveices izlases pārsvars sasniedz 4:2

Pēdējā perioda vidū Šveices pārsvaru ar tālu un precīzu metienu nostiprināja Dīns Kukans.

Ripa ielido tukšos Francijas vārtos

Piekto ripu tukšos Francijas vārtos pēdējā minūtē iemeta Niko Hišīrs.

Iepriekš svētdien A grupā Helsinkos vācieši ar 5:4 pieveica Kazahstānu. B grupā Tamperē Latvijas hokejisti ar 4:3 pārspēja britus, bet vakarā Zviedrijas izlase ar 7:1 bija pārāka par norvēģiem

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.

Pasaules čempioni Somijā kļūs zināmi pēc nedēļas 29.maijā.